DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYmFev6P' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Európa-bajnokok lettek a juniorok! | handball.hu - kézilabda

Európa-bajnokok lettek a juniorok!

2013. július 7. 13:17 © handball.hu

A junior strandkézilabda-Eb záró szakaszában a magyarok az oroszok ellen jutottak az esti döntőbe, ahol a dánokat verték sima, két szettben, s emellé még a fair play-díjat is bekaszálták. A bronzérmet a törökök szerezték meg.

Fotó: EHF
Fotó: EHF
Junior strandkézilabda-Eb, döntő

Magyarország - Dánia 2-0 (25-19, 16-11)
Randers, 1. pálya, 900 néző
Játékvezetők: Vanja Antić, Jelena Jakovljević (szerbek)
A magyar pontszerzők: Tóth E. Sz. 18, Gróz 12, Kretz 11.
A dán pontszerzők: Drud Nielsen 19, Wildbork 6, Lauge Schmidt 3, Leth 2.

A magyar lányok gyors pontokkal kezdtek, főleg Tóth Emese lövőkedvét élvezhették a magyar szurkolók. A dánok azonban feljöttek, de a mieink jól védekeztek, Bozsó a kapuban szép védéseket mutatott be, Gróz Kitti is belőtte a büntetőket, így el is húztak az első szett végére, majd meg is nyerték.

A szünetben a mieink is csatlakoztak a már megszokott közönségszórakoztatáshoz: táncot jártak a Macarenára, ezzel múlatták az két szett közötti idő második felét.

A második szettben az ellenfél ismét kereste a lyukakat a magyar védelmen, de nem sok sikerrel járt, ezért öt perc elteltével már 10-4 volt az állás. A dánok megpróbáltak felzárkózni, de Gróz kihagyott büntetője ellenére 10-8 után ismét rajtunk volt a sor: Kretz is meglőtte a kötelezőket, így megérdemelten lett Európa-bajnok a magyar junior strandkézilabda válogatott.

A hab a tortán pedig az, hogy a fiúk is aranyérmet szereztek.

Az Eb legjobb kapusa a török Hatice Gören lett, csapattársa, Sibel Karameke pedig 136 gólt szerzett, és ezzel elnyerte a gólkirálynői címet. A dán Christina Wildbork lett a torna MVP-je, azaz legértékesebb játékosa, a magyar csapat pedig a torna fair play-díját kapta meg.

Bronzmérkőzés

Oroszország - Törökország 1-2 (13-11, 16-21, 2-5)
Randers, 1. pálya, 500 néző
Játékvezetők: Morten Døssing, Daniel Overby (dánok)

Elődöntők

Magyarország - Oroszország 2-0 (20-11, 22-14)
Randers, 2. pálya, 224 néző
Játékvezetők: Nejc Ajdnik, Jernej Smisl (szlovénok)
A magyar pontszerzők: Csiki 14, Gróz 11, Kretz 8, Tóth E. Sz. 7, Bozsó 2.
Az orosz pontszerzők: Mironyenko 10, Scserbakova 6, Otrisko 5, Oganjan 4.

Törökország - Dánia 0-2 (13-16, 16-20)
Randers, 1. pálya

Helyosztók az 5-7. helyekért

Svájc - Norvégia 0-2 (7-27, 6-18)
Randers, 3. pálya

Spanyolország - Svájc 2-1 (13-11, 12-14, 5-3)

Norvégia - Spanyolország 1-2 (16-13, 16-18, 6-8)

1. MAGYARORSZÁG
(Bozsó Nóra, Csiki Renáta, Gróz Kitti, Kretz Fruzsina, Ladics Vivien, Tóth Emese, Tóth Enikő, Tóth Krisztina, Sütő Sára, Zsigmond Adrienn, szövetségi kapitány: Gróz János, edző: Rovnyai Mariann, masszőr: Erős Tamás, technikai vezető: Langauf István)

Svájc - Magyarország 0-2 (4-19, 12-25)
Magyarország - Oroszország 2-0 (18-14, 19-8)
Spanyolország - Magyarország 0-2 (12-24, 22-27)
Magyarország - Dánia 2-0 (20-18, 20-16)
Magyarország - Norvégia 2-0 (21-11, 23-10)
Törökország - Magyarország 2-1 (11-27, 14-13, 7-6)

Végül álljon itt Gróz János beszámolója az első mérkőzésekről:

Csütörtökön a két női válogatott rendben megérkezett a Randersben rendezendő verseny helyszínére. Esti időpontban a két válogatott közösen edzett futás után egy órát, az estét videózással töltötték a lányok.

A magyar csapat szállása kb. 10-15 percre van a pályától egy dombon, ahonnan az Eb első napjának délutánjától már van buszközlekedés a pályára 30 percenként.

Pénteken reggel futással kezdtünk, 9-től a két csapat közösen edzett egy órát a rendezők által biztosított pályán. A pénteki program a szervezés miatt szakmai szempontból kezelhetetlenül zsúfolt volt, de ez a versenyek szépsége. A svájci csapattal kezdtünk 12-kor, így 10 után séta fel, készülődés, videó, motivációs blokk, majd lefutás a pályára. Sajnos a technika ördöge miatt a kezdés 15 percet elhúzódott, így a lányok kicsit leeresztettek a kezdésre. Ezenkívül a svájciak sokat fejlődtek, használják a mozgásaink nagy részét, nagyon lelkesek, szimpatikusak voltak. Nyitó mérkőzésnek nem volt rossz. Sajnos a kezdés csuszása miatt lekéstük a buszt, szerencsére a szurkoló szülők segítettek, így a lányok időben el tudtak menni ebédelni.

Ebéd után egy rövid készülés után videó és motiváció jött, majd elindultunk az oroszok elleni mérkőzésre, akik elméletileg a törökökkel a legnagyobb riválisaink. Az első félidőben a védelmünk egy kicsit remegett, de a fiúk és a szülők szurkolása mellett azért öt perc után már uraltuk a játékot. A második félidőben már 8 dobott ponton tartottuk az oroszokat, így sima 2-0 lett ez a mérkőzés is.

15.40-től ünnepélyes megnyitó volt kicsi csúszással, majd a fiúknak szurkoltunk 5-től, akik szintén hozták a meccseiket. Sajnos a szervezés miatt az étkezés a pályákon van este, így este 19.15 volt, mire ehettünk, ezért az esti edzést elengedtük, és a videózást hajtottuk végre.

Este átbeszéltük a lányokkal, akik kicsit elégedetlenek voltak a saját teljesítményükkel, hogy ez most így normális, egyszerre edzünk a felnőttre és versenyzünk az utánpótlásban. Mind a két feladat fontos, a juniornál érmet kell szerezni (nem árt nyerni), de ezt egy 60-70%-os erőbedobással kell végrehajtani a rutinosak részéről. Ez sajnos együtt jár a nem tökéletes játékkal, elég nyerni 2-0-ra a többi meg történelem lesz.

Szombat reggel a szokásos futás jött reggeli előtt, majd most 8-kor busszal lementük és lent futottunk még a futópályán, majd a junior melegítéssel párhuzamosan a felnőtt válogatott Mariannal edzett a négyes pályán. A lányok a spanyol mérkőzés első félidejét nagyon meghúzva nagy különbséggel nyerták, sajnos a második félidőben a kapusteljesítmény és a védelem sem találta magát, így kicsit sok kapott góllal, de mondhatni itt is simán nyertünk.