Nemzetközi tornán szerepeltünk

2013. július 2. 6:17 © handball.hu

Hétvégén a felnőtt és a junior női strandkézilabda-válogatott a Budaörsön megrendezett nemzetközi tornán mérette meg magát, hogy hol is jár a felkészülésben. Köszönhetően a Budaörs és Neukum Tamás munkájának, női szinten színvonalas verseny kerekedett.

Fotók: Fehér Viktor (v-man.hu)
Az egyik résztvevő, a norvég csapat 2009-ben Eb-ezüstöt, 2010-ben vb-aranyat, 2012-ben vb-bronzot nyert. A másik vendég, a horvát válogatott 2008-ban vb-aranyat, 2007-ben és 2011-ben pedig Eb-aranyat nyert. A norvég válogatott A- és B-csapattal indult a versenyen.

Budaörs – Magyarország 0-2
A nagyon szimpatikus budaörsi csapattal jó hangulatú mérkőzést játszottunk, ahol a könnyen nyert első félidő után a hazaiak a második félidőben már nagyon szoros eredményt értek el a válogatottal szemben.

Magyarország junior – Horvátország 2-0 ( 22-14, 25-12)
Magyarország: Bozsó Nóra, Tóth Enikő - Tóth Krisztina, Ladics Vivien, Csiki Renáta, Sütő Sára, Zsigmond Adrienn, Gróz Kitti, Kretz Fruzsina, Tóth Emese,
Gólszerzők: Kretz F. 10, Csiki R. 8, Tóth E. 10, Ladics 1, Sütő S 4, Gróz K. 16

Szenzációsnak mondható eredmény született, ellenfelünk kicsit nagyképűen állt a mérkőzéshez, és menet közben már nem tudott az érett játékot játszó magyar junior válogatott ellen felállni a padlóról. Nagyon jó érzés volt látni a lányok játékát. Bár korai még bármit mondani, az idei junior válogatott sem lesz valószínűleg gyenge. A támadó négyesünk parázs játékot mutatott be.

Norvégia A – Magyarország 2-1 (20-26, 16-14) 6-4
Magyarország: Kókai Ágnes, Győri Ágnes - Csuka Alexandra, Oláh Nóra, Hajdú Ágnes, Sidó Krisztina, Fekete Bozsana, Kretz Fruzsina, Tóth Emese, Gróz Kitti
Gólszerzők: Oláh N. 2, Kretz F. 12+2, Fekete B. 10, Gróz K. 16, Tóth E. +2

Az első félidő első nyolc percében folyamatosan vezettünk 6-8 góllal, így az a játékrészt könnyen hozta a válogatott. A második félidőben csakúgy, mint az első félidő harmadik harmadában, azok játszottak, akik még versenyben vannak az utazó helyekért. Sajnos 8-9 perc alatt csak hat gólt lőttünk, így hiába hajráztunk már a kezdővel, az utolsó 2-3 percben 8 pontot dobva nem volt elég. A szétlövésben a norvégok jobban játszottak a lehetőségekkel, így veszítettünk ellenük.

Magyarország junior – Budaörs 2-0 (22-18,26-15)
Gólszerzők: Kretz F. 9, Csiki R. 6, Tóth E. 11, Ladics 2, Sütő S. 2, Gróz K. 14, Bozsó 2, Tóth E 2

Csakúgy mint a felnőttel, itt is jó hangulatú barátságos mérkőzés alakult ki, helyenként szép technikás játékkal mind a két részről.

Norvégia A – Magyarország junior 1-2 (19-20, 25-22) 10-11
Gólszerzők: Kretz F. 5+4, Csiki R. 6, Tóth E. 4+3, Ladics 2, Sütő S. 7+2, Gróz K. 18+4

A nap harmadik mérkőzésen Gróz Kitti vezetésével a juniorok szállították a második meglepetéseredményt a norvég válogatott legyőzésével. Mivel ez egy felkészülési torna volt, így 12 perces félidőket játszottunk, nehezítve még azzal, hogy a négy junior korú felnőtt játékos duplán játszott. Ez Fruzsiéknak az ötödik mérkőzésük volt a nap folyamán.

Norvégia B – Magyarország 0-2 (16-23,17-20)
Gólszerzők: Hajdú 16, Kretz F. 2, Fekete B. 13, Gróz K. 5, Csuka A. 5, Sidó K. 6

Már nem sok energiája maradt a csapat egy részének az esti mérkőzésre, ami ennek ellenére nagyon jól sikerült a felnőtt csapatunk számára. Hajdú Ági és fekete Bozsi gólerős játéka biztos záloga volt a győzelmünknek. A védekezésünk erősen biztató volt a rendes felállások ideje alatt.

Magyarország – Magyarország junior 1-2 ( 23-20, 26-28) 4-7
Magyarország: Hajdú 6, Fekete B. 18+2, Csuka A. 12, Sidó K. 4, Oláh N. 6+2, Zsigmond A. 2
Magyarország junior: Kretz F. 2, Csiki R. 2+2, Tóth E. 28+2, Ladics 6, Sütő S. 7+2, Gróz K. 4

Érdekes mérkőzés volt, igyekeztünk színvonalasan játszani, és kiszolgálni a közönséget. Mesi és Bozsi nagyot játszottak, és érdekes gyakorlás volt mind a két csapatrésznek.

Norvégia B – Magyarország junior 1-2 ( 21-25, 26-24) 8-10
Gólszerzők: Kretz F. 4, Csiki R. 4, Tóth E. 6+2, Ladics 2, Tóth Enikő 2, Bozso Nóra L. 2, Gróz K. 35+2

A norvég edző az előző vereség után kicsit átformálta válogatottját, és egy erősített, a két válogatottból formált válogatottal állt ki a torna döntő mérkőzésére. Szerencsére a lányok Kitti vezetésével nagyon nagyot küzdöttek, és a népesnek mondható nézősereg buzdítása mellet a TV-s mérkőzésen érettnek mondható játékkal két vállra fektették a 2010-es világbajnokot.

Magyarország – Horvátország 2-0
Válogatottunk fölényes győzelmet aratott a 2011-es Európa-bajnokkal szemben a torna utolsó mérkőzésén. Ez a mérkőzés volt hivatott dönteni egy-két még kiadó helyről a csapatban. Kellemes meglepetés volt a játékosok érett, megfontolt játéka, és meg nem alkuvó küzdelme a kiadó helyért.

Bár pontos adatokkal nem tudunk egyelőre szolgálni, csak a videós elemzés után, válogatottaink szereplése talán óvatos derűlátásra ad okot a Junior Eb-re és a világbajnokságra való kijutás, és a sikeres Világjátékokon való szereplés apropóján. Őszintén szólva az idén 26 napba besűrített felkészülési program részeként lejátszott tornán nem tudtuk, mit várhatunk a lányoktól a játék terén. Számításaink szerint a következő hét lesz az az időszak, amikor a teljesítmények látványosan javulnak majd. Ehhez képest a forgóink teljesítménye az extra kategóriába sorolható volt, a védekezés helyenként a kapusteljesítménnyel együtt már szintén az áhított kategóriában volt.

Junior válogatottunk - köszönhetően a meghívásnak - bizonyíthatott végre a felnőtt mezőnyben az évek óta fanyalgóknak, hogy nem azért nyer,
mert könnyű az utánpótlás mezőny, hanem azért, mert jó. Ez a junior csapat három játékost veszített tavaly óta (Ivanics, Szondi, Dancsó), és mégis nagyon erős volt az újakkal együtt is.

Nagyon szépen köszönjük a szereplési lehetőséget a rendezőknek, a kedves fogadtatást és szurkolást a budaörsieknek, és mindenkinek, aki ott volt, és támogatott minket! A lányok nagyon elszántak, és nagyon szeretnének valami kiugró eredményt hozni az idén. Reméljük, jó úton járunk, és sikeresek leszünk!