Szárnyra kaptak a Londoni Angyalok

2013. június 6. 19:37 © handball.hu

A magyar kézilabda szerelmeseinek újabb csemegét tartogatott a sportág világa szerda este Londonban, hiszen a London Angels HC csapata második felkészülési mérkőzésével várta szurkolóit.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 4 perc
Ismét szép számmal gyűltek össze a szurkolók, akik angyali türelemmel várták ezt a mérkőzést, mivel kissé megcsúszva érkezett meg a vendégcsapat a meccs helyszínére, ugyanis a közeli autópályán óriási dugó alakult ki, de húszperces késés után útjára indult a labda.

A vendégek kezdték a mérkőzést, kissé idegesen, hiszen dobásaik rendre vagy elkerülték a kaput, vagy Burghardt Rozália védéseibe ütköztek. A
mérkőzés első gólját a hazai csapat szerezte a negyedik percben (1-0), de ezek után fergeteges sorozatot produkáltak az angyalok: Kürti Nikol lerohanás és pimasz szélső góljaival, valamint Korbély Anita átlövéseivel semmit nem tudtak kezdeni a vendégek. A 8-3-as sorozatnak Paulo Barbosa időkérése vetett véget. Így a 15 percben az állás 9-3 volt az Angels-nek. Az időkérés után a vendégek kissé rendezték soraikat, de közelebb kerülni nem tudtak, sőt a félidőig az angyalok még növelni is tudták a különbséget, így 16-8-as hazai vezetéssel tértek pihenőre a csapatok.

A második félidőben a magyarok mestere kapust cserélt, és Mezei Csilla védte tovább a hazaiak kapuját. Az angyalok nagyon is jól kezdték a második játékrészt: egy 4-1-es rohammal 20-9-re módosult az eredmény. Hogya Andrea átlövései rendre kapuba találtak, és a góllövők közé felzárkózott Horváth Nikolett és Rick Renáta is.

A védelemben kisebb zavar keletkezett, a vendégek beállósát képtelen voltak tartani, és egy perc alatt két gyors gólt is lőttek a vendégek. Kondor Gábor időt is kért a 40. percben, hogy rendezze sorait. Ekkor az állás 21-11 volt.

Az Angels cserepadján senki sem maradt szárazon, mindenki pályára lépett, és az időkérés után ismét egy 4-1-es rohammal lepték meg a GD csapatát. A 46. percre az állás 26-12 volt. Ez azért fontos, mert a hazaiak védelme a meccs végére olyat produkált, amit talán a Bajnokok Ligájában is ritkán láthattunk. Mezei Csilla befalazta kapuját, és az Angels HC az utolsó 14 percben nem kapott gólt. Ellenben még ötöt dobott, és így alakulhatott ki a 31-12-es végeredmény. A vendégek teljesen elfáradtak, elkészültek erejükkel, és már csak a hétvégi kupadöntőre tartalékoltak.

A vendégek trénere Paulo Barbosa a mérkőzés után a következőket nyilatkozta: "Tulajdonképpen egy jó kis edzőmeccset láttunk. Szuper volt hangulat, nem számítottam ilyen sok szurkolóra. Sok játékosunk van nekünk is, de ma a második csapattal álltunk fel, mert szombaton Angol Kupa-döntőt játszanak a kulcsemberek."

Arra a kérdésre hogy milyen élményekkel térnek haza az Angels HC arénájából, a következőket mondta: "Nagyon jók az angyalok, sokat javultak a múlt hét óta, a jövőben még jobbak lehetnek, és úgy gondolom, hogy a következő szezonban a végjátékot a London Angels ellen fogjuk játszani.

A London Angels HC vezetőedzője, Kondor Gábor is pozitívan értékelte a változásokat:

"Nagyon sokat javult a csapat játéka az előző mérkőzés óta. Bebizonyosodott az, hogy kőkemény munkával igen is lehet eredményt elérni. Bár tudjuk, hogy ellenfelünk a mai napon a második sorával állt fel, éppen ezért nem szabad túlértékelni ezt a győzelmet. Az viszont tény, hogy a védekezésünket nagyon sikerült helyretenni: az első félidei nyolc kapott gólt a második félidőben még sikerült túlszárnyalni, és a kiváló védelem mögött azért ki kell hogy emeljem Mezei Csillát, aki a mai napon fantasztikusan védett. Támadásban még sokat kell javulni, hiszen éles helyzetekben azért a ziccereinket majd be kell lőni, illetve a figuráinkat kell még majd tökéletesíteni, de ez a meccs bebizonyította, hogy nagyon is jó úton haladunk. Folytatjuk tovább az elkezdett munkát. Gratulálok a csapatomnak. Büszke vagyok rájuk!"

A mérkőzés legjobbja a sok jó teljesítmény között Mezei Csillát illeti, aki 23 lövésből 19-et védett, ezzel 82%-os teljesítményt nyújtva. A London Angels a közeljövőben visszavonul, és elkezdi a nyári felkészülést, sok a tennivaló az új játékosok beépítésével, illetve a nyári program kialakításával. Várhatóan július közepétől újra láthatjuk a csapatot Londonban játszani. Remélhetőleg a jövő évi bajnokságig lesz elegendő idő arra, hogy felkészüljenek és megmutassák az angol kézilabdának, hogy a magyarokkal igen is számolni kell a világban, bárhol is legyenek.

A fotókat készítette: Krányik Attila
A videót készítette: Zolnai Péter és Kruppa Gellért