Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation
Automatic Google translation

A lehetőség adott...

2013. május 30. 13:28

A HétFő KC, azaz a Rábaközi Leány ETO Utánpótlás Kézilabda Klub június 8-án nyílt napot tart, melyre szeretettel vár minden általános iskolás korú lányt.

A lehetőség adott...
Kedves "kapuvári" lányok, tisztelt sportbarát szülők!

A kapuvári óvodákban, iskolákban elhelyezett plakátok, iskolarádiókban elhangzott tájékoztatók, Rábaköz Rádió sugárzásában hallható riportok kapcsán talán felvetődött Bennetek, ki vagy mi is az a HétFő KC. Röviden összefoglalva: Rábaközi Leány ETO Utánpótlás Kézilabda Klub.

Kicsit bővebben: 2009 tavaszán a jelenlegi U8-as edzőnkkel, Megyesiné Árpási Judittal (Csorna) felvetődött bennünk egy ötlet, ha már senki nem foglalkozik Csorna környékén lány kézilabda utánpótlás versenyeztetéssel, nekünk fel kellene vállalnunk. A gondolatot tett követte, és két évre rá, már ütőképes csapattal be is neveztünk egyesületünk első bajnokságára, az akkor debütáló ETO Bajnokságra. Kezdetben ismeretlen, talán még le is becsült csapatként sikerült meglepnünk a nagyközönséget és a szakmát. Ennek a hatásos debütálásnak is köszönhetően felkeltettük a Győri Audi ETO KC figyelmét.

Nem feledkezve el a gyermek kézilabdát felkaroló Szalai Zoltán polgármester Úr és települése segítségéről, 2012 februárjában Farád község adhatott otthont a Győri Audi ETO KC elnöke, Kelecsényi Ernő Úr és Róth Kálmán, a Győri Audi ETO KC utánpótlás szakmai igazgatója társaságában megkötött együttműködési megállapodásnak.

A lassú, de magabiztos építkezés innentől kezdve rohamléptekkel haladhatott a fejlődés útján. Az akkor formálódó U10-es csapat Élő Kinga (Csorna) vezetésével és a "profi" karrierjét éppen befejező Remete Róbert (Kapuvár) irányításával az U12-es csapat is biztos alapok tudatában indulhatott neki a következő szezonnak.

Mivel terveink egyik sarokköve a teljes általános iskolás kor lefedése, így a 2013/2014-es szezontól Kránitzné Nagy Márta (Csorna) segítségével ismerkedhetnek az „elsősök” a kézilabda rejtelmeivel. Továbbá, ami még megyei csapatok esetében sem természetes, külön kapusedző foglalkozik majd a hálóőrökkel, a nyári felkészülési szezontól már hivatalosan is, Kiss Attila (Öntésmajor) személyében.

Nem titkoljuk, mi nem a mennyiségre, a tömegsportra törekszünk, annál inkább a versenyezni akaró, a sport iránt elkötelezett, elszánt lányok jelentkezését várjunk a kapuvári bemutató edzést követően. Itt a lehetőség! Aki a tehetsége mellett a szorgalmát is a kézilabda oltárán helyezi el, a segítségünkkel esélyessé válhat a jövőben a Róth Kálmán vezette Veszprém Barabás Duna Takarék KC (MK-bronzérmes), vagy az Ambros Martín irányította Győri Audi ETO KC (BL-győztes, sorozatban nyolcszoros MK-győztes, tízszeres magyar bajnok) első csapatában is szerepet vállalnia.

Miért is terjesztjük ki határainkat Farád, Csorna és további tizenkét település határain is túlra? Mert mi nem egy települést szeretnénk képviselni csupán, ha nem az egész Rábaközt! Úgy véljük, nem csak a mi álmunk válhat valóra egy egységes Rábaközi Leány Klub létrejöttével, ami akár eredményezheti a Rábaköz Aréna megépülést is, de ne fussunk ennyire előre!

Az összefogás első (nagy) lépéseként Kapuváron tart egyesületünk mindenki számára nyilvános bemutató edzést, ahol a különböző korosztályok mutatják meg az eddig elsajátított tudásukat. Fontos megjegyeznünk, hogy a már most is elhivatottan, iskolai szinten kézilabdát oktató testnevelők munkáját ez által segíteni kívánjuk, a HétFő KC-nál regisztrált játékosok továbbra is részt vehetnek az iskolák közti bajnokságokban!

Sőt, reméljük, hogy munkánk folyamán még szebb eredményeket érhetnek el, és bennünket is büszkeséggel tölthetnek el a város, régió, iskolák nevét öregbítő előkelő helyezések. 2013. június 8-án 9.00 órára hozz magaddal "tornacipőt", és jelentkezz a bemutató edzés szünetében megrendezendő hetesdobó versenyre, vagy zárásként "labdázz" egy kicsit a többiekkel!

Talán Neked szurkolhatunk pár év múlva a lelátóról, vagy az olimpiai televíziós közvetítést nézve! Ha kedvet érzel a játékhoz, gyere el, hozd el barátnődet és szüleidet is magaddal, hogy akár a helyszínen megbeszéljük a további lehetőségeket!

Király Norbert, a HétFő KC elnökeForrás: www.hetfokc.hu

További hírek

2019. május 22. 18:15

Búcsúzunk

2019. május 18. 18:21

Az ÉRD lett a bajnoki negyedik

2019. május 17. 17:55

Tisztességgel helytállt a Móvár

2019. május 15. 17:57

Snelderrel győzött a Fradi

2019. május 15. 7:19

Női keret a vb-selejtezőkre

2019. május 13. 7:27

"A magyaroknak nincs taktikája"

2019. május 12. 15:12

Megvan az ötödik BL-győzelem is!

2019. május 11. 22:16

Junior Final4-győztesek a magyarok

2019. május 11. 20:40

Felülhet a trónra a Siófok

2019. május 11. 15:05

Lehengerlő játékkal döntős a Győr

2019. május 10. 19:09

Móváron is kikapott a Békéscsaba

2019. május 10. 15:12

Döntőben a juniorok

2019. május 10. 12:09

Megvan a BL All Star csapata

2019. május 10. 6:20

Junior Final Four Pesten

2019. május 9. 18:04

Magabiztos Fradi-diadal

2019. május 8. 18:40

Pontot csent otthon az Eger

2019. május 5. 14:45

Siófok: döntetlen az odavágón

2019. május 5. 6:41

Négy meccs szombaton

2019. május 4. 18:08

Danyi megerősítve pozíciójában

2019. május 3. 18:44

Újabb két pontot zsebelt be a Fradi