Randersben is tette a dolgát a Győr

2013. február 11. 18:39 © handball.hu

A BL-középdöntő második fordulójából már csak egyetlen mérkőzés maradt hátra: a Győri ETO vendégjátéka Randersben. A lányoknak ezúttal sem kellett szoros találkozón harcolni, és újabb két ponttal gazdagodtak.

Bajnokok Ligája, 1. középdöntő-csoport, 2. forduló
Randers HK
18 (9)
25 (14)
Randers
Játékvezetők: Peter Brunovsky, Vladimir Canda (szlovákok)
Piros lap: S. Johansen (3x2 perc)

A Randers hiába játszott hazai pályán, nem sikerült már a meccs elején sem a saját tervei szerint alakítani a játékot. A győriek viszonylag könnyedén érvényesítették akaratukat, és a 12. percben már 1-5-re vezettek. A védelmük is stabilabb volt, és kevesebb hibát is vétettek a falban. Támadásban sokkal több volt a bizonytalanság, de így is tartható volt a stabil előny (18. perc: 3-7). A dánok egyre gyorsabban értek vissza a saját térfelükre, és felállt védelemmel szemben ekkor nem nagyon tudott mit kezdeni az ETO. Az ellenfél folyamatosan zárkózott közelebb, és 7-8-nál már nagyon közel járt. Amint a zöld-fehérek már nemcsak Görbicz hetesei által lépegettek előre, hanem ismét mezőnyben is magukra találtak, meg is szűnt a kiélezettebb meccshelyzet (27. perc: 8-12). Harminc percnyi játék után 9-14-re állt a vendég csapat.

Ugyan a második félidő első két találatát a hazaiak szerezték, utána Löke és Görbicz hathatós együttműködésének eredményeként a 36. percben már 11-17 volt az állás. Ugyan ekkor úgy tűnt, nagyon elkapja a magyar együttes a fonalat, de gyorsan elakadt a lendület, így továbbra sem lehetett nyugodtan hátradőlni (48. perc: 15-18). Sofie Strangholt a harmadik kétperces kiállítása után mehetett a nézőtérre, majd a meccs első hazai büntetőjét kifogta Lunde. 15-21-nél Jan Leslie megpróbált még lelket önteni csapatába, de már elfogyott a szufla, és talán a hit is. Lunde és Masson részéről is láthattunk még néhány szép védést, bár ezekben eddig sem szűkölködtünk. A végjátékra még a fiatalok is pályára léphettek, s így is hét góllal nyert a Győri ETO. Végeredmény: 18-25.