Kiváló forma, nagyarányú ETO-siker

2013. február 2. 15:39 © handball.hu

A Bajnokok Ligája 1. középdöntő-csoportjában már egy héttel korábban megkezdődtek a küzdelmek, az ETO azonban a hivatalos kezdési időpontban lépett először pályára. A címvédő Budućnost együttesét fogadták a kisalföldiek.

Fotó: Kállai Márta
Bajnokok Ligája, 1. középdöntő-csoport, 1. forduló
27 (14)
ŽRK Budućnost
17 (7)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 2300 néző
Játékvezetők: Evgenij Zotin, Nikolaj Volodkov (oroszok)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 8 perc

A Győr a kezdő sípszót követően azonnal lerohanta az ellenfelet, négy perc alatt 4-0-s állást alakítva ki. Löke páros kiállítás részesévé vált, majd Amorimot küldték ki két percre. A létszámfölény ellenére sem sikerült a Podgoricának megszerezni az első gólját. Cvijic már a kilencedik percben megkapta a második kétperces büntetését, Knezevic pedig az emberhátrány ellenére belőtte a hőn áhított első montenegrói találatot (5-1). Sajnos ez a lökés lendületet is adott a csapatnak, s a 16. percben már csak egy volt közte (6-5). Miljanic gólja már az egyenlítést jelentette (6-6), de Görbicz hamarjában szerzett két találata helyreállította a rendet, és visszahozta együttese lövőkedvét (21. perc: 11-6). Lunde bravúrt bravúrra halmozott, még heteseket is hárított. Adzic időkérése sem sokat segített alakulatán, amely a második negyedórában mindössze egyetlen gólt szerzett, azt is büntetőből. Félidőben: 14-7.

Kapuscserét eszközölt a pauza után a Podgorica, Woltering helyett Vukcevic próbált szerencsét. Tovább folytatódott a hetes-értékesítési rossz szériája is, és a 36. percben már tíz volt közte (17-7). A szigorú győri védelem továbbra sem mutatott könyörületet, s a létszámelőny sem segített a vendégeken. A 39. percben szerezte Pavicevic a csapata első, második félideji gólját (17-8). Ez azonban most nem volt annyira jótékony hatással a folytatásra nézve, mint az az első félidőben történt (44. perc: 20-9). A Győrnek a hátralévő negyedórában sem kellett megerőltetnie magát, minden szépen haladt a maga útján (53. perc: 24-11). A vendéglátónál sorban léptek pályára az eddig zömében a kispadon helyet foglaló játékosok, a nagyarányú győzelmet semmi sem veszélyeztette. Végeredmény: 27-17.