2
1
Hétméteresek: 8/8 Hétméteresek: 2/2
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 2 perc
Leverkusenbe látogatott a HC Leipzig együttese. Bár jelenleg a hazaiak inkább csak középcsapatnak nevezhetőek, és a vendégek is évek óta hiába próbálnak a két jelenlegi éllovas helyére kerülni, ez a mérkőzés mégis rangadó, az igazi német Klassiker. A két klub együtt 33 bajnoki címet nyert, nyolc német válogatott játékos szerepel náluk, két régi hagyományokkal bíró együttesről van szó. A Smidt-Arenában megdőlt az idei nézőszám-rekord is, 1.800-an tekintették meg a találkozót (ezzel kapcsolatosan a tudósítónak vannak fenntartásai, a valós adat közelebb lehetett az ezerötszázhoz, de a helyi menedzsment előre beharangozta, hogy rekord lesz, így aztán lett is - meg aztán magyar szemmel az sem rossz adat). Bár Leverkusenben kevés csapat mehet biztosra, a vendégcsapat számított a mérkőzés esélyesének.

Gólgazdag első félidőt láthattunk, mivel mindkét csapat védekezése erőtlen volt, és a kapusok sem remekeltek. A lipcsei védők kiléptek az átlövőkre, ami hatásos is volt, de mögöttük könnyen volt így megjátszható a hazaiak beállósa, Desiree Comans (vele együtt egyébként a két csapatban összesen öt holland lány játszik), aki gólokat szerzett és büntetőket harcolt ki, amiket azután Kim Naidzinavicius hibátlanul értékesített. A leverkuseni oldalon a jobboldali kettes-hármas védők közt volt sok védekezési hiba, amit a lipcsei Saskia Lang jó hatékonysággal használt ki. A kiegyenlített küzdelem kiegyenlített eredményt hozott, a félidő 16-16.

A szünetről a hazaiak jöttek ki lendületesebben, és a második játékrész elején öt perc alatt rögtön szereztek öt gólt, ráadásul csak egyet kaptak, így hirtelen komoly előnybe kerültek (21-17). Stefan Madsen, a HCL dán edzője rögtön időt is kért. Megpróbálta felrázni a csapatát, de ez nem sikerült, a védekezésük továbbra is bizonytalan volt, és Katja Schülkétől sem jöttek a szokásos bravúrok.

A hazai edző, Heike Ahlgrimm is változtatott. Behozta Ruta Latakaite-Williget (őt ismerhetjük Debrecenből), akivel stabilabbá vált a védelem, úgy, hogy ez nem ment a támadójáték kárára. Ráadásul a hatékony védelem mögött Natalie Hagel is kivédett mindent, ami védhető. A két csapat közti különbség nem csökkent, sőt, folyamatosan nőtt. Madsen próbálta forgatni a csapatát, minden bevethető átlövőt kipróbált, de a leverkuseni védelmen ezúttal nem tudtak kifogni, így a lipcseiek csak tíz találatot értek el a második félidőben. Kevés lőtt, és sok (tizenkilenc) kapott gól, ezzel a HCL nem csak kikapott, de ráadásul nagyon súlyos vereséget szenvedett. Schülke bravúrja Naidzinavicius utolsó lövésénél már csak arra volt elegendő, hogy egyszámjegyű maradjon a különbség, de az eredmény így is óriási meglepetés.

A HCL mindazonáltal így is csak egy ponttal növelte hátrányát, mivel a második helyen álló Thüringer HC pontot vesztett a hatodik Göppingen otthonában (23-23). A forduló nyertese a Buxtehude, sima frankfurti győzelmük (18-29) után két pont előnnyel állnak az első helyen.
A forduló magyar vonatkozású eseménye a magyar edzővel és több magyar játékossal, köztük a korábbi válogatott Balogh Barbarával felálló TuS Metzingen trieri vendégszereplése volt. A kiesési rangadón a Metzingen hétgólos előnyt adott le a második félidőben, és végül döntetlent ért el: 32-32 (11-18). Ezzel a tabella alján nem változott semmi: a Trier továbbra is utolsó előtti, a Metzingen pedig közvetlen előttük, az utolsó még bennmaradó helyen áll, de csak egy pont az előnye riválisával szemben.