Két pont Kolozsváron is

2012. október 20. 16:11 © handball.hu

Otthoni sikere után Kolozsváron próbált szerencsét a Győri Audi ETO a BL csoportkörének második hétvégéjén. A vendéglátó az egykori győri kapus Petróczi Viktóriát is soraiban tudó U Jolidon volt.

Bajnokok Ligája, B-csoport, 2. forduló
U Jolidon Cluj
25 (13)
30 (20)
Kolozsvár (Cluj Napoca), Horia Demian Sportcsarnok, 3000 néző
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 2 perc
Hat perc alatt 5-1-es szériát produkált kolozsvári vendégszereplésén a Győri ETO. A hazaiak edzője, Gheorghe Covaciu időt kért, amely után már nem tudott hasonlót produkálni a magyar együttes. Az előny eggyel csökkent (13. perc: 4-7), s ez annak köszönhető, hogy Petróczi fejavult a kapuban. Ellenfele, Lunde Haraldsen sem védett rosszul, ráadásul az U Jolidon több támadást is elrontott, Görbicz, Orbán, Lekić és Løke is hozzátette a magáét (17. perc: 5-11).

Az ellenfélnél aztán Ani-Senocico lendült bele a játékba, s szerezte sorra a gólokat, a hatgólos különbség azonban állandósult. A kolozsváriaknál Munteanu, a zöld-fehéreknél pedig Herr Orsolya érkezett a kapuba. A 25. percben már plusz hét volt ide (10-17), és Løkéék ebből nem engedtek: a félidőre 13-20 lett az eredmény.

A második félidő elején gól gólt követett, majd ismét a két cserekapus parádézgatott, így rövid időre befagyott az eredmény (15-23). A folytatásban Vădineanu jeleskedett, és bár úgy tűnt, súlyosan sérült meg a 38. percben, folytatni tudta a játékot, és segítségével fel is jöttek a kolozsváriak öt gólra (46. perc: 20-25).

Az ETO-nál Kovacsics, Rédei-Soós és Radičević lőtte első gólját, az ellenfélnél pedig Tivadar, Dincă és Paraschiv talált be. Annak ellenére, hogy Herr továbbra is csodás védéseket mutatott be, négyre csökkentették hátrányukat a hazaiak (54. perc: 24-28). A második játékrészt megnyerte az U Jolidon, a két pontot azonban az ETO szerezte. A végeredmény 25-30.