Igazi csemegék a B-csoportban

2012. július 30. 12:05 © handball.hu

Ahogyan az első fordulóban, most is színvonalas meccsekre számíthattunk a B-csoportban. Először Dél-Korea verte a dánokat, majd a franciák játszottak döntetlent a spanyolokkal, végül a svédek maradtak alul a norvégokkal szemben.

XXX. Olimpiai Játékok, kézilabdatorna, B-csoport, 2. forduló
Dél-Korea
25 (11)
Dánia
24 (10)
Nagy-Britannia, London, Olimpiai Park, Copper Box
Játékvezetők: Anamaria Duţă, Diana-Carmen Florescu (románok)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 4 perc

A dél-koreai együttes szerezte az első gólt, és már a 9. percre háromgólos lett az előnyük (5-2). A dánok egy ideig képtelenek voltak felzárkózni, sőt a 21. percre négy lett a különbség (9-5). Az ötperces dél-koreai gólcsend alatt az északiak kettőt tudtak lőni, és a félidő végére megközelítették ellenfelüket (11-10).

Nem sok időre volt szüksége a dánoknak az egyenlítésre, de a vezetést már nem tudták megszerezni, sőt, a 48. percre addig nem látott, ötgólos előnybe kerültek az ázsiaiak (21-16). A dánok küzdöttek a felzárkózásért, de a dél-koreaiak ezt sokáig nem engedték. A mérkőzés végén viszont igen, ám az egyenlítés elmaradt: 25-24.

Franciaország
18 (7)
Spanyolország
18 (10)
Játékvezetők: Václav Horáček, Jiří Novotný (csehek)
Piros lap: Signaté

A mérkőzés nagy érdeklődést váltott ki a franciák körében, ugyanis kíséretével François Hollande francia elnök is megtekintette a találkozót, valamint jelen volt Hasszán Musztafa, a Nemzetközi Kézilabda Szövetség (IHF) elnöke is.

Az Oltchim két újonnan igazolt kapusa és válogatott csapattársaik álltak egymással szemben a mérkőzés elején, és amilyen Leynaud és Navarro hírneve, olyan mérkőzésre számítottunk. A franciák azonban korántsem tudták hozni a meccs elején azt a játékot, amelyet a norvégok ellen, a támadásaikból 2-0 után nem lett gól, és a spanyolok 0-6-os sorozattal büntettek (10. perc: 2-6). Tervel megtörte a nyolcperces gólcsendet, ám ekkor Leynaud felnőtt klubcsapat-társához, és 18 perc alatt csak 4-4 találatot ért el mindkét csapat: 7-10.

A folytatásban a 44. percig három-négy gólos volt a spanyolok előnye, de Krumbholz időkérése után kettőre csökkentették hátrányukat a franciák (12-14). Mangué és Aguilar ismét javított az arányon (47. perc: 12-16), de ekkor beragadtak a spanyolok. Ayglon és Tervel góljaival ismét faragtak a franciák, majd Pineau egyenlített ki indításból (55. perc: 16-16).

A büntetőhöz jutott spanyolok Alberto találatával örülhettek ismét, majd a továbbra is kiválóan védő Navarro Dembélé lövését állította meg, s eztán Mangué is betalált (16-18). Mendy gólja után az utolsó percben a spanyolok támadhattak, de elvesztették a labdát, Pineau pedig megtréfálta Navarrót. Három másodperc nem volt elég egy újabb spanyol találathoz, így maradt a döntetlen: 18-18.

Svédország
21 (9)
Norvégia
24 (14)
Játékvezetők: Yalatime Nanga Coulibaly, Mamoudou Diabate (elefántcsontpartiak)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc

Mindkét nullapontos csapatnak szüksége volt a pontokra, ám ennek ellenére a norvégok sokkal jobban összpontosítottak, és hamar átvették a vezetést a svédektől. Elhúztak 2-5-re, ám a svédek játékába belefért az egyenlítés (13. perc: 5-5). Ettől kezdve ismét a norvégok diktálták a tempót, és hamarosan négy lett a különbség (20. perc: 6-10). Kurtovic már az ötödiket is közérakta, és ez megmaradt a szünetre: 9-14.

A második félidőre egyik csapat sem frissült fel jobban, mint a másik, így nem nőtt vagy csökkent a különbség. A svéd kapuban Kain, a norvégban Grimsbø is jól védett, mégis a 48. percben hétre növelték előnyüket Herremék (13-20). Per Johansson időkérése helyretette a svéd védekezést is, és a sárga-kékek így kettőt faragtak hátrányukon.

Hergeirsson hiába kért időt, a svédek keményebbek lettek védekezésben, Kain ismét kiváló védéseket mutatott be, így nem találtak be, az ellenkező oldalon viszont Fogelström és Roberts is sikeres volt (57. perc: 19-22). Miután már csak mínusz kettő volt, Camilla Herrem nyugtatta meg a szurkolókat. A végeredmény: 21-24.