Visszavágtak a franciák

2012. július 20. 23:58 © handball.hu

Két napja szoros meccsen egygólos vereséget szenvedett a francia válogatott hazai pályán Oroszországtól. Ma ugyancsak a végjátékban dőlt el a meccs, de ezúttal a hazaiak diadalmaskodtak. Ez volt az utolsó felkészülési mérkőzés a londoni olimpia előtt.

Felkészülési mérkőzés

FranciaországOroszország 28-24 (8-12)

Complexe Chantereyn, Cherbourg-Octeville, 2000 néző
Franciaország: Dembélé 6, Pineau 3, Lacrabère 3, Herbrecht 3(2), Baudouin 3(1), Signaté 2, Dancette 2, Deroin 2, Tervel 1, Mendy 1, Kanto 1, Ayglon 1
.
Oroszország: Hmirova 6, Zsilinszkajte 4, Kocsetova 3, Petrova 3, Davigyenko 2, Marenyikova 2, Csernoivanenko 1, Posztnova 1, Bodnyeva 1, Turej 1
.
Hétméteres: 4/3, 7/6.
Kiállítás: 6 ill. 8 perc.

A mérkőzést a szerdaival ellentétben az oroszok kezdték jobban, négy perc után már 0-3 volt az állás két Hmirova és egy Zsilinszkajte találattal. Ezután Davigyenko kihagyta a hétméteresét, Mendy pedig belőtte az első hazai gólt (5. perc: 1-3). Baudouin ugyancsak fölé lőtte a bűntetőt, és egy újabb orosz találat után visszaállt a három gólos előny (1-4). Szidorova remekül kezdte a meccset, szűk tíz perc alatt csak egy gólt kapott, csapattársai pedig elég jól használták ki ezt a jó teljesítményt, Bodnyeva első találatával már néggyel vezettek a vendégek (12. perc : 2-6).
A franciáknak nem sikerült úgy játszani ebben a félidőben, mint tegnapelőtt, sok labdát adtak el, no meg folytatódott a Szidorova-parádé. Az oroszok sokkal több gólt szereztek átlövésből, és 2-7-nél Krumbholz kénytelen volt időt kérni, de a franciák továbbra sem tudtak fölzárkózni, főleg az eladott labdák miatt. A huszadik percben 5-9 volt az eredmény, állandósodott a 4-5 gólos vendég vezetés. Csak a 26. percben sikerült három gólra csökkenteni ezt az előnyt, Deroin lerohanásának köszönhetően (8-11), Trefilov pedig úgy döntött, hogy megállítja az időt. Végül a félidőben megmaradt a négygólos orosz előny (8-12).

Teljesen más arccal jöttek vissza a pályára a franciák, három perc alatt egy gólra fölzárkóztak, többek között három Dembélé találattal (13-14). A vendégek pedig mintha még az öltözőben maradtak volna: hat labdát adtak el, mind a hat lerohanásból hazai gól született. Tíz perc után már a franciáknál volt az előny (16-14), Trefilov pedig a szokásos módján szerényen és nyugodtan elmagyarázta játékosainak az időkérés közben, mit nem csinálnak jól. Hmirova góljával ért véget az orosz gólcsend, majd Zsilinszkajte hétméteresével végre egyenlítettek a vendégek (16-16). Közben Ayglon kezére Lacrabère nagy erővel lépett rá, a másik oldalon pedig Hmirova bokája fordult egyet, mikor a földre esett a lövése után.
A franciák két perc alatt visszaállították a háromgólos előnyt, sőt Herbrecht hétméterese után először vezettek néggyel (48. perc: 21-17). Darleux jól védett a második félidőben, egy ideig megakadályozta az orosz felzárkózást, hiszen a franciák nem tudtak teljesen ellépni a vendégektől, maradt a kétgólos előny (55. perc : 24-22). Bár Kocsetova büntetőjével csak egy gól volt a különbség, Herbrecht és Dembélé gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést (58. perc : 28-24). A francia válogatott visszavágott a két nappal ezelőtt elszenvedett vereségért. Végeredmény: 28-24. A két csapat pár nap múlva utazik Londonba, az olimpiai tornára!