Hetedik nemzetközi döntőjében a Győr

2012. április 7. 15:37 © handball.hu

A Ferencváros (és a férfi kézilabda válogatott) sikere után már "csak" a Győri ETO-n múlt, hogy ne csak a húsvét miatt beszélhessünk ezen a napon feltámadásról. Az Oltchim ellen a feladat adott volt: felállni mínusz négyről, és másodszor is a BL-döntőbe jutni.

Veszprém, Veszprém Aréna, 4900 néző
Játékvezetők: Thierry Dentz, Denis Reibel (franciák)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 12 perc

A BL-elődöntők megkezdése előtt - mint azt sokan nálunk is olvashattátok - szavazásra hívta a kézilabda-szurkolókat a bet-at-home.com portál, ahol az idei Bajnokok Ligája-szezon legjobb fiatal játékosa személye felőli ítéletre várt a sportág rajongóitól. Nos, a végeredmény megszületett, és arról első körben a Veszprém Aréna publikuma értesülhetett volna, a díjátadóval egybekötött ünnepélyes eredményhirdetés keretében. Azonban a Győri Audi ETO KC vezetése ezt a hivatalos felkérést azzal az indokkal utasította el, hogy csak abban az esetben lehetne ezt ott megtenni, ha a nyertes a győri klub játékosa lenne. Reméljük, ennek az oka mindössze annyi, hogy semmiképpen sem zavarodjon meg a csapat, és kizárólag a feladatára koncentráljon. Egyebet feltételezni sem merünk.

Egy Meirosu-ziccerrel, valamint egy Manaharova által kiharcolt, ám azt elrontott román büntetővel nyitott a meccs, ahol a sokak által várt kezdőkapus-csere nem történt meg a kinti meccshez képest, így Katrine Lunde Haraldsen indított a találkozó kezdetétől. 1-2 után secperc alatt 3-2-re fordított a „házigazda”, majd Görbicz is betalált. Voina bizalmát élvezte az első elhibázott büntető után is Babeanu, aki a másodikhoz is odaállhatott, és meg is hálálta ezt a bizalmat. Ennek ellenére az ETO megtartotta továbbra is az előnyt, ám ezután Talida Tolnai egyre inkább magára talált ebben a periódusban, és Meirosu újabb gólja után ismét egál volt az állás (6-6). Támadásban kissé elbizonytalanodott az Oltchim, ráadásul a kulcsjátékos Özel hol csak papíron, majd a kispadon töltött percekkel is leróhatta hibáit.

A két-háromgólos fór még kettős emberelőnnyel is kiegészült a Győrnek (17. perc: 10-7), és Löke harmadik találatával már összesítésben egyenlítettek is a zöld-fehérek (18. perc: 11-7). Lunde Haraldsen üresen hagyott kapujába távoli lövéssel Manaharova talált be, de többek között Görbicz újabb parádéinak köszönhetően is egyre jobb lett a vendéglátók helyzete (22. perc: 15-10). Az első meccsen villogó ex-győri Bradeanu most jóval halványabban játszott, mint az első összecsapáson, a hazaiak viszont annyira villogtak, hogy a 26. perc elején már hattal vezettek (17-11). Lunde Haraldsen rá is szolgált trénere kezdeti bizalmára, csakúgy, mint Böhn párja, Heidi Löke. A félidőt végül 19-12-re hozta az ETO.

A szünet után a Valcea először Dinut cserélte be kapuba, majd Bradeanu a második kétperces kiállítását szenvedte el. A tét súlya mindkét együttes vállát egyformán nyomta, és ennek hatására a ki nem kényszerített hibák is sokasodtak (43. perc: 21-16). Lekic ismét fontos pillanatban talált be, és a második játékrészben is bentmaradt Lunde Haraldsen is nagyszerűen tette a dolgát. Az utolsó negyedórára fordulva Görbicz következő hetes-értékesítésével újfent hét volt a differencia (23-16), miközben ellenfele nyitott védekezésre váltott (48. perc: 23-18). Az 51. percben, 26-19-nél Radu Voina belekapaszkodott az utolsó időkérési lehetéségébe, majd közvetlenül ezután Hornyák is másodszorra kellett, hogy a győri padra üljön. Ennek ellenére többek között a játékvezetők sem akarták a véletlenre bízni a fináléba jutás sorsát, innentől pedig a román bajnok együttes csak a statiszta szerepet tudta elkönyvelni. Az utolsó három percre már csak az ünneplés maradt a házigazdának, aki végül 31-23-as sikerrel jutott története során hetedik alkalommal jutott nemzetközi kupadöntőbe.