A tervek szerint alakult minden Győrben

2012. február 12. 14:51 © handball.hu

A múlt heti, spanyolországi siker után ezúttal hazai pályán nyílt lehetősége a Győri ETO-nak a következő BL-középdöntőbeli pontok bezsebelésére. A lányok meggyőző játékkal rukkoltak elő az FCM ellen.

Fotó: Kállai Márta
Bajnokok Ligája, középdöntő, 1. csoport, 2. mérkőzés
35 (17)
FC Midtjylland
27 (13)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 2800 néző
Játékvezetők: Shlomo Cohen, Yoram Peretz (izraeliek)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 10 perc

A kezdeti nagy rohangálós tempó nagyjából öt perc után lecsillapodott, és a nyugodtabb felállású támadások mindkét oldalon kevesebb sikerrel kecsegtettek, mint a legelső, kapkodós percek (7. perc: 2-2). A dánoknál Trine Troelsen volt a fő kezdeményező fél, aki csapata első négy találatából hármat jegyzett. Az FCM gyors lábmunkával, és sebesen pörgetett passzokkal kísért támadójátékkal tartotta a lépést vendéglátójával, és miközben a Győr első büntető-lehetősége kimaradt, a túloldalon Troelsen azt is értékesíteni tudta. Brøgger Led lerohanásgólja után már az északiaknak állt a zászló (6-7). 7-7-nél az ellenfél kapuja felé rohanó Løkét két játékos állította meg nagyon csúnyán, így furcsa is volt, miért reklamál ezért a dán vezetőedző – viselkedése az izraeli játékvezetőknél sárgalapos figyelmeztetést ért.

Csapata sem tétlenkedett, alig tizenhat perc alatt már három darab kétperces büntetést szedett össze, ebből a svéd klasszis, Linnea Torstenson egymaga kettőt. A zöld-fehéreknél Løke nagyszerű beálló-játéka mellett a szélsőkre sem lehetett sok panasz, a két együttes közti gólkülönbség pedig fokozatosan nőtt (21. perc: 13-10, 24. perc: 15-11). A hamar egymás utánban következő kontrákkal ekkor mind Pálinger, mind pedig Englert eredményesen vette fel a versenyt. Løke az ötödik találata után némi ápolásra szorult ugyan, de a játékot folytatni tudta, és tovább is szaporította góljainak számát. Thorsgaard még az utolsó percben bevette a hazaiak kapuját, miközben az ETO utolsó helyzete kimaradt, ez volt mindössze az oka, hogy nem öt-, hanem csak négygólos előnnyel tértek a magyarok pihenőre. Félidőben: 17-13.

A szünet után Troelsen duplázott, majd a győrieknél előbb a két szélső, Vérten és Radicevic, majd kétszer Lekic hengerelt, és kevesebb, mint nyolc percnyi játék után a dánoknak nem maradt más választásuk, mint hogy időkéréssel fékezzék meg a riválisuk lendületét (38. perc: 24-18). Lépésének meg is lett a foganatja, csapata 25-18-ról 25-22-re zárkózott. A hosszabb győri gólcsendet Görbicz belőtt hetese törte meg, ám a kisalföldieknek nélkülöznie kellett a combfájdalmai miatt a kispadra kényszerülő Lekicet.

Karl Erik Bøhn jobbnak látta nem nagyon váltogatni játékosait a pályán, bár a véghajrára egy büntetőre a kapuba érkező Lunde Haraldsen rögtön egy hétméteres-hárítással mutatta meg klasszisát. Sok izgulni valója ekkorra már nem maradt a Magvassy csarnok szurkolóinak, hiszen a láthatóan már koncentrálás terén igencsak gyengélkedő dánok hibát hibára halmoztak, az alakulatok közti különbség pedig nőttön nőtt (58. perc: 34-26). A terveknek megfelelően alakult minden, a Győri ETO pedig ezúttal egy nyolcgólos győzelmet söpört be. Végeredmény: 35-27.