A románoké az első két pont

2012. február 4. 18:42 © handball.hu

A Bajnokok Ligája középdöntőjének 2. csoportjában is elkezdődtek a mérkőzések. A Krim az Oltchimot fogadta és kikapott, a Metz pedig a Budućnosttal szemben maradt alul.

Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. csoport, 1. mérkőzés
RK Krim Mercator
25 (13)
CS Oltchim Rm. Vâlcea
31 (16)
Ljubljana, Stožice Aréna, 3000 néző
Játékvezetők: Bartosz Leszczyński, Marcin Piechota (lengyelek)

Metz, Les Arènes, 4284 néző
Játékvezetők: Andrej Guszko, Szjarhej Repkin (fehéroroszok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 12 perc

A Metz Handball történetében először játszik BL-középdöntőt, és egyben az első francia csapat, mely idáig el tudott jutni. A franciáknál két játékos még mindig hiányzik: a szélső Katty Piéjos és a vb alatt megsérült irányító Allison Pineau. Két, decemberben érkezett játékos pótolta őket: Kristina Liščević és Csáki Viktória.

Már az első francia támadás végén gól született, de egy perc után jött a montenegrói válasz. A szerb Kristina Liščević hetesből lőtte az első BL-gólját (5. perc: 2-3), majd a 8. percben újabb hetessel két góllal el tudott lépni a Metz (5-3). Ezt az előnyt nem tudták megtartani a franciák, hiszen Woltering dupla védése után Savić egyenlített (11. perc: 6-6).

Mindkét csapat számos labdát veszített, de mégis a Podgorica lépett el két góllal Bojana Popović vezérletével (19. perc: 9-11). A montenegróiak sem tartották meg az előnyüket, Sébastien Gardillou időkérése után Ognjenović egyenlített (23. perc: 12-12). Bojana Popović utolsó másodpercben lőtt góljával a montenetróiaké lett az előny. Félidei eredmény: 14-15.

Az első félidőben egyik csapat sem tudott teljesen ellépni, tehát szoros és érdekes második játékrészre számíthattunk. Nehezen kezdték a második felvonást a franciák, és Woltering számos védéseinek köszönhetően előszor hárommal vezetett a Podgorica (39. perc: 16-19), de úgy, mint az első félidőben, három perc alatt felzárkózott a Metz, Ognjenović lerohanásával majd Liščević szerencsés góljával újra átvette a vezetést a hazai csapat (41. perc: 20-19).

Aztan megint fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyik percben döntetlen volt az állás, másikban a vendég csapat vezetett, ám nem tudta átvenni a vezetést a Metz Leynaud védései ellenére (52. perc: 25-25). Két labdaszerzést kihasználva két góllal tudtak vezetni Bulatović társai, mikor Gardillou kikérte idejét (55. perc: 25-27). Azt követően Liščević belőtte a hetesét, de Popović emberhátrányban szerzett két találata gyakorlatilag eldöntötte a meccset (58. perc: 26-29). Nagyot küzdött a Metz Handball, de ez nem volt elég a tavalyi BL-elődöntős Podgorica ellen. Végeredmény: 27-29.