"Egyszer minden véget ér"

2011. december 30. 21:00 © handball.hu

Így nevezte a szerdai vereséget a Républicain Lorrain című újság, hiszen nem lett zsinórban nyolcadszor Ligakupa-győztes a BL egyetlen francia csapata, a Metz Handball.

Lisieux-ben tartották a torna nyolcaddöntőit, és váratlanul a tavalyi döntős, a Breton Arvor 29 le tudta győzni a francia bajnokot 22-26-ra, és így kiejtette a címvédőt a Ligakupából. Azonban azt el kell mondani, hogy messze nem teljes kerettel indult Metzből a csapat, hiszen minden válogatott otthon maradt.

Allison Pineau sérülése miatt az edző úgy gondolta, hogy nem kockáztathatják meg azt, hogy többen is megsérüljenek. Tehát Nina Kamto, Claudine Mendy Amandine Leynaud és Svetlana Ognjenovic nélkül játszotta a nyolcaddöntőt a Metz. Jekatyerina Adrjusina lett csapatkapitánynak kinevezve Kamto helyében. Így pedig az újoncok, illetve a fiatalok sokkal több játékidőt kaptak, például a Debrecenből frissen érkező Csáki Viktória első meccsét játszotta a Metz színeiben, két gólt is lőtt, rajta kívül Broch a holland beálló, Zaadi, Ngo Leyi és Glauser, a fiatal kapus is végigjátszotta a meccset.

A metziek egyébként jól kezdték a mérkőzést, és egészen a 20. percig vezettek (8-6). Aztán a vb meglepetése, Alexandra Lacrabère beindult, és szórta a gólokat az Arvor színeiben. Már a félidőben lehetett érezni, hogy győzni jöttek a bretonok (10-13) . Ez valóra vált a második játékrészben, hiszen a Metz teljes összeomlott, sem Limal (13/5) sem Andrjusina (7/2) nem tudta tartani a lépést, így a címvédők vereséget szenvedtek, és hét év után először tartották meg a Ligakupa döntőjét a Metz nélkül!

A Ligakupában a bajnokság jelenlegi első nyolc csapata játszik kiütéses mérkőzéseket.

Francia Ligakupa, döntő
Mios-Biganos Bassin d’Arcachon – Arvor29 Pays de Brest 27-30 (13-18)
Le Havre, Docks Océane

A Ligakupa döntőjében a bajnokságban jelenleg a negyedik helyen álló breton Arvor29 és az EHF-kupában játszó Bordeaux-környéki Mios-Biganos csapott össze. Bár a miosi játékosok kezdték jobban a finálét, hamarosan elfáradtak, és az Arvor a válogatott Alexandra Lacrabère vezérletével átvette a vezetést a 15. percben, a Mios pedig nem tudott válaszolni, és így öt góllal a bretonok vezettek a félidőben (13-18).

A második félidő elején héttel, majd kilenccel lépett el az Arvor. A Mios a kiállítások és labdavesztések miatt sehogy sem tudott veszélyes lenni Cléopâtre Darleux, a breton kapus ellen (14-23). Még a hétméteresek sem mentek a Miosnak, a másik oldalon pedig majdnem hibátlan játékkal magabiztosan, már tizenegy góllal is vezetett a breton együttes (18-29). Az Arvor elaludt az utolsó hat percben, az edző időkérése után pedig a Mios kilenc (!) gólt lőtt zsinórban (59. perc: 27-29), és megmentette a mundér becsületét. Ám végül 27-30-ra a breton csapat győzött, és így történetében először lett Ligakupa-győztes.

Alexandra Lacrabère, az Arvor29 átlövője ezt nyilatkozta a meccs után: „Vissza akartunk vágni a Metznek, hiszen tavaly a fináléban veszítettünk ellenük. A negyeddöntő után éreztük, hogy ez a Ligakupa a miénk lesz, azért jöttünk le Havre-ba, hogy győzzünk!”