Megszerezte első pontjait a Halas

2011. november 13. 20:06

Az NB I. utolsó helyén eddig pont nélkül álló Kiskunhalas bravúrosan győzött a vendég Szekszárd ellen, így begyűjtötte a már régen várt pontokat.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 6 perc

Őrült rohanással kezdődött a találkozó, aminek következtében sorozatos technikai hibák, kihagyott helyzetek jellemezték a játékot. Egy kicsit a hazaik jöttek ki ebből jobban, és hamar többgólos előnyt szeretek (3. perc: 3-0). A későbbiekben sem nagyon ment a gólszerzés a szekszárdiaknak, sokáig egyedül Jenőfi volt képes betalálni a halasi kapuba (8. perc: 4-1).

Az idő múlásával kezdett magára találni az UKSE. Kopecz és Szekerczés is feliratkozott a góllövők közé, és Mészáros is védett egy-két lövést, mindezekenek köszönhetően sikerült a vendégek felzárkózása (17. perc: 7-6). Varga József jobbnak látta időkéréssel rendet rakni csapata háza táján, ami sikerült is neki, hiszen lányai a félidő lefújásakor előnnyel térhettek pihenőre.

A szünetet követően a hazaiak kezdtek jobban, Scholtz rendre jól hárított, és társai is kevesebbet hibáztak a támadásokban. Kovács Jenő együttesében nem látszott az a tűz, ami a Vác ellen a bravúrt eredményezte. Körülményesen szőtték támadásaikat Fauszték, az átlövések erőtlenek, pontatlanok voltak. A védekezésben egyre nehezebben találták meg a zárás-válás ellenszerét, így Szamoránsky egyre-másra lőtte a gólokat.

A hajrához érkezve már jelentős előnyt szereztek a halasiak (53. perc: 23-17). A mai kézilabdában ennyi lőtt góllal nem lehet sikerre számítani. Az UKSE csapatában Jenőfin és Kopeczen kívül alig néhányan voltak eredményesek, Vasas, Fauszt, Burai gól nélkül maradt, ennek csak vereség lehetett az eredménye.

Varga József: Ilyen hatalmas küzdelemre számítottam. Mindkét csapat sok mindennel próbálkozott támadásban és védekezésben. Nekünk sikerültek jobban a dolgaink.

Kovács Jenő: Támadójátékunk gyengesége egyenesen vezetett a vereséghez.