Hozta az utolsó kört a Metz

2011. november 12. 18:23 © handball.hu

A Győri ETO szerdai, Hypo elleni vereségét követően ismét teljesen nyílttá vált a továbbjutó helyek sorsa a BL C-csoportjában. A Metz - Randers mérkőzésen a franciák sikerével továbbra sem dőlt el semmi.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló

Metz Handball - Randers HK 25-20 (12-12)
Metz, Les Arènes
Játékvezetők: Matija Gubica, Boris Milosevic (horvátok)

Az első meccsen a Metz az utolsó másodpercben szerezte meg a két pontot (26-27).

A mérkőzés kezdete előtt természetesen egyperces csendet tartottak az elhunyt német bírópáros emlékére. A találkozó első találatát két perc után Veronica Cuadrado szerezte a dán csapatnak. Válaszképpen a franciák négy gólt lőttek zsinórban. (4. perc: 4-1) A Randers brazil kapusa, Chana Masson is belejött a meccscbe, és a dánok Camilla Dalby vezérletével pedig átvették a vezetést (12. perc: 4-5). Svetlana Ognjenović három büntetőjével először két góllal vezetett a Metz (16. perc: 7-5 és 18. perc: 8-6). A franciák sok hibával nem tudták megtartani az előnyüket, a dánok pedig újra vezettek (24. perc: 10-11), és Sébastien Gardillou kénytelen volt időt kérni. Ognjenović időntúli hétméteresével egyenlítettek a franciák, tehát az első félidő döntetlen eredménnyel zárult (12-12).

A Metz kezdte jobban a második játékrészt, hiszen négy góllal meglépett (37. perc: 17-13). Hosszú percekig nem tudtak gólt lőni a dánok, és Nina Kanto lerohanása után Jan Leslie-nek kellett időt kérnie (44. perc: 20-15). A dánok számos ziccert hibáztak, még egy hetest is kihagytak, de úgy is lehet mondani, hogy Amandine Leynaud szenzációsan védett, mindössze három gólt kapott húsz perc alatt (51. perc: 23-15). Anne-Sophie Oekkels büntetőjével ért véget a vendégek hosszú gólszünete, azonban a jól küzdő franciákat már nem tudták behozni a rengeteg hibát elkövető dánok, és ezzel a győzelemmel történelmet írhat Sébastien Gardillou együttese: a Metz Handball az első francia csapat, mely ott lehet Európa legjobb nyolc csapata között (végeredmény: 25-20).