Otthon szenvedett az FCM

2011. november 5. 13:37 © handball.hu

A győrin kívül öt mérkőzést rendeztek ma a Bajnokok Ligájában, melyből kettő skandináv találkozó: Larvikban a Viborg játszott, Ikastban az FCM vendége a Byåsen volt. További párosítások és eredmények cikkünkben.

Bajnokok Ligája, csoportkör, A-csoport, 5. forduló

FC Midtjylland - Byåsen HE 18-21 (5-13)
Ikast, Sportscenter
Játékvezetők: Dalibor Jurinovic, Marko Mrvica (horvátok)

Larvik, Arena Larvik
Játékvezetők: Andreu Marin Lorente, Ignacio Garcia Serradilla (spanyolok)

A BL-címvédő Larvik HK a Viborg HK-t fogadta a Larvik Arénában. A mérkőzés kiélezett csatát ígért, hiszen a larvikiak győzelme továbbjutást és a vendégek valószínű kiesését jelentette volna. A norvégok vissza is akartak vágni az első csoportmeccsen elszenvedett vereség miatt. A Larviknál Amanda Kurtovic a tegnapi edzésen enyhébb bokasérülést szenvedett, és emiatt a mai meccsen nem léphet pályára. Tonje Larsen a 600-dik mérkőzését játssza a klub színeiben.

A dán csapat kezdett jobban és a mérkőzés első tíz percében állandó egy-kétgólos vezetést tudhatott magáénak. Közben a kapusok mindkét oldalon sokat tettek hozzá a meccshez, ezért is esett elég kevés gól, a 11. percben 4-4 volt az állás. Tíz perccel később a hazaiak átvették a vezetést, a nagyszerűen játszó Johansen góljával. De ez nem tartott sokáig, Frafjord kiegyenlített és a Viborg újra megszerezte a vezetést a félidő végére, így a szünet előtt 10-12 volt az állás.

Ole Gustad Gjekstad a félidő végén nyilatkozott: " Nagyon rossz első félidőt produkáltunk, és úgy kaptunk 12 gólt (ami nem sok), hogy a védelmünk nem állt össze. Rengeteg támadást elrontottunk, ezen kell változtassunk a szünetben." -mondta a larvikiak edzője a tv2sporten-nek.

A második félidőt a Larvik kezdte jobban és Dyhre Breivang gólokkal, gólpasszal és kiharcolt hetessel vétette észre magát. De miután kiegyenlített a hazai csapat, a dánok magukhoz tértek, újra átvették a vezetést és azt nem engedték ki a kezükből egészen a meccs végéig. Rikke Skov-nak sorsdöntő góljai és gólpasszai voltak és a védelemben is nagyon sokat dolgozott. Hiába kért időt Gjerkstad a félidő 20. percében, nyugalomra intve csapatát, ez sem segített, és a dán csapat megnyerte a bennmaradásuk szempontjából nagyon fontos meccset a címvédő otthonában 3000 néző előtt. Végeredmény: 19-20.

Skandináviai tudósítónktól (Sz. I.)

RK Krim Mercator - RK Podravka Vegeta 22-22 (13-11)
Ljubljana, Arena Stozice
Játékvezetők: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek (lengyelek)

Maria Enzersdorf, BSFZ Südstadt
Játékvezetők: Branka Maric, Zorica Masic (szerbek)

A franciák még reménykedhettek a továbbjutásban, ha legyőzik az osztrák Hypo-t. Az első mérkőzésen 9 góllal győztek hazai pályán, 30-21-re. Két éve, pontosan 2009. október 29.-én, Maria Enzensdorf-ban egy Hypo-Metz meccs utolsó másodperceiben történt Gunnar Prokop (hatalmas) szabálytalansága. Akkor a Metz csak egy pontot szerzett és végül nem jutott tovább a második körbe. Most a franciák visszavághatnak, és akár a csoport második helyét is meg tudják szerezni.
Két játékos tért vissza ezen a mérkőzésen: Alexandra do Nascimento (Hypo) és Marion Limal (Metz) aki nem játszott az első meccsen. Egy kihagyott francia hétméres után az első gólt Rédei-Soós Viktória szerezte, de azonnal jött a válasz Jurswailly Luciano találatával. Do Nascimento gyorsan belelendült a meccsbe, 4 gólt lőtt zsinórban, majd Temes Bernadett is beköszönt (8. perc : 7-3). Sébastien Gardillou időkérése után Barbara Arenhart szenzációs védéseinek köszönhetően az osztrákok folytatták a gólzáport (13. perc : 9-3). De pár perccel később Allison Pineau bombagóljaival föl tudtak zárkózni a franciák (19. perc : 11-8) és ezúttal Németh Andrásnak kellett időt kérnie. Amilyen rosszul kezdték a félidőt a franciák, olyan jól fejezték be. Félidei eredmény: 15-13

A második félidőben sokáig maradt a két-három gólos osztrák vezetés, számos hibával, a Hypo nem tudott ellépni, a Metz viszont nem tudott egyenlíteni. Emberelőnyben, Rédei-Soós Viktória befordulásával végre 4 góllal vezettek az osztrákok (45. perc : 21-17). De ugyanúgy mint az első félidőben, a Hypo nem tudta megtartani az előnyét, és Ngo Leyi lerohanásával a franciák egyenlítettek (54. perc : 23-23), majd két perccel később emberhátrányban Ognjenovic gólja után ismét döntetlent mutatott az eredményjelző (56. perc 25-25). Az osztrák támadás végén Temes Bernadett hatalmas góljával, majd Arenhart védésével első győzelmét aratta a Németh András vezette Hypo Niederösterreich csapata. Végeredmény : 28-25