Nem nőttünk fel a brazilokhoz

2011. április 24. 11:20 © handball.hu

A szombaton Hollandia felett aratott céltudatos győzelem után ma Brazília nemzeti csapatával mérkőzött meg a magyar válogatott. A torna záró meccsét hét góllal bukták be a lányok, így Brazíliába repül a Batta Kupa.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 6 perc

A húsvét vasárnap déli időpont ellenére megtelt a százhalombattai sportcsarnok, így a külső segítség adott volt válogatottunknak egy jó szerepléshez. A start nem ment olyan jól a csapatnak, mint az előző napon, Amorim rendesen kivette a részét a brazil helyzetek kialakításában, illetve végrehajtásában, ennek is volt köszönhető ellenfelünk vezetése (10. perc: 4-6). Nálunk sok volt a kihagyott ziccer, ráadásul már rögtön az első büntetésünk is kimaradt. A brazilok lazán, felszabadultan játszottak, már a 13. percben kínai figura végrehajtására is bátorkodtak, ráadásul mindazt emberhátrányban.

Feltűnően sok védekezés-támadásos embercserével dolgozott a magyar csapat, így nem is csoda, hogy az éppen pályára futó játékosok nem tudtak annyira pörögni, mint amit a meccs tempója megkívánt volna (17. perc: 7-9). Az egyre jobban védekező dél-amerikaiakhoz beállt a Hypo-s Piedade is, ami újabb komoly erősítést jelentett. A siófoki Pinheiro pályára kerülése után azonnal kétszer is bevette Herr kapuját, majd még a többiek is belehúztak, így a 26. percre már hat volt közte (10-16). Nagyon össze kellett volna szednie magát Ferlingéknek, de Mátéfi Eszter sem tudott már időkéréssel segíteni, mivel ezt a lehetőségét ekkorra már kihasználta. Félidőben: 12-17.

Brazília a szünet után is ugyanazzal, ha nem nagyobb lelkesedéssel tért vissza, mint amivel azelőtt abbahagyta. mi pedig egy szép találatig sem jutottunk (38. perc: 14-21). Görbicz újabb büntető-hibázása után ezt a felelősséget Ferling vette le a válláról. Beállóban ismét feltűnt az első játékrészben már szerepet kapó Kisfaludy is, aki ezúttal Szabó Valéria helyett kapott lehetőséget. A felzárkózás ekkor elindult, ám azt több mint másfél percig kettős emberhátrányos szituáció nehezítette (44. perc: 19-24).

Idő még lett volna a korrekcióhoz, de sajnos, amit láttunk, az nem az időn múlott. A brazilok jó erőbeosztással, és végig koncentráltan kézilabdáztak, nálunk viszont csak a kétségbeesés és tehetetlenség ült az arcokon ((51. perc: 20-27). A végjátékban még néhány magyar találatnak örülhetett a publikum, csak hogy egy kis örömük legyek az ürömben. Mivel az ekkor már egyértelmű volt, hogy körbeverés lesz a három résztvevő csapat között, ezért a gólkülönbség is fontos lett volna, de a mínusz hét csak a torna harmadik, utolsó helyére lett elég. Végeredmény: 25-32.