Néggyel nyert a Vác a Loki ellen

2011. március 9. 18:37 © handball.hu

A bajnokság 21. fordulójának szerdai mérkőzésén a Vác a Debrecen csapatát fogadta. A házigazdák magabiztos győzelmükkel életben tartották reményüket az előrébb lépésre.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 14 perc

Az utolsó szalmaszálba próbáltak kapaszkodni a váciak, hogy a felsőházi rájátszás elődöntőjében elkerüljék a győrieket. A szükséges lépést megtették, ám az csak az alapszakasz záró fordulójában derül ki, hogy ez mire lesz elegendő. Ősszel három góllal (30-27) nyert hazai pályán a Loki, ezért a Vácnak mindenképpen ennél „bővebben” kellett győznie, hogy esetleg az egymás elleni eredménnyel végül a rivális előtt fejezze be az alapszakaszt.

Egy-egy védő-támadó cserét alkalmazott a találkozó elején mindkét hölgykoszorú. Az első percek hektikus, sok hibával tarkított játékkal teltek Lelkesen küzdöttek a játékosok, szép megoldás azonban már sokkal kevesebb volt. A kétgólos (5-3) váci fórt gyorsan egalizálta a DVSC, majd Németh András időkérése ellenére 8-8-ig a hazaiaknak kellett sorozatban egyenlíteniük. Többször percekig érintetlenek maradtak a hálók, a váciak például a 6. és a 17 perc között mindössze egyetlen hetesgólra voltak képesek.
A játékrész hajrájára viszont ugrásszerűen javult a Uhrakováék teljesítménye. Innentől Herr Orsolya legszebb napjaira emlékeztető bravúrokat mutatott be, a szélről és befutások után Baross Zsuzsa is rendre betalált, Klivinyi Kinga pedig gumiemberként siklott keresztül a vendégek falán. 11-10 után a szünetig annak ellenére tettek a váciak a pályára egy 7-2-es periódust, hogy közben Köstner Vilmos mester is élénk magyarázással próbálta helyre tenni időkéréssel tanácstalan tanítványait. Akik közül ekkor már csak a beállós Szabó Valéria tett bizonyságot gólérzékenységéről. A félidő végére az addigi legnagyobb különbség alakult ki.

A fordulást követően a vendégek kaptak előbb lábra. Megfelezték a hátrányukat (19-16), miközben váci ziccerek (hetesek is) maradtak ki. A Loki kapujában Kiss Éva bravúrjai mellett Bogdanovics Annamária tett legtöbbet a felzárkózásért. Azonban a vendéglátóknak sikerült rátenni még egy lapáttal. Németh András remekül variálta csapatát, mindig volt valaki, aki továbblendítette a szekeret. Előbb visszaállt a félidei különbség, majd nemegyszer már kilenccel is vezetett a Vác (27-18; 30-21) Az utóbbi állás után viszont – az utolsó hét percben – megállt a hazaiak gólszerző tudománya. Ellentétben az elsővel, a második játékrész hajrája egyértelműen a Lokié volt. Egyre csökkent a különbség, ám a lefújásra megmaradt annyi amivel végül az egymás elleni összevetésben a váciak jöttek ki győztesen.

Ezzel a záró forduló előtt valamelyest tisztult a kép. Amennyiben a SYMA Váci NKSE három nappal a DVSC esetleges érdi veresége után nyer idegenben a Fradi ellen, akkor sikerül előrelépnie a harmadik helyre. Debrecenieknek legalább egy ponttal többet kellene szerezniük a záró fordulóbana a zöld-fehéreknél, annak érdekében, hogy ők végezzenek a második helyen, hiszen a DVSC-FTC összevetésben a Loki a jobb. Minden egyéb esetben marad a mostani sorrend.

Németh András: Ma egy jó ellenfél ellen is bebizonyosodott, hogy jobb teljesítményt nyújtunk, amikor kevesebbet készülünk egy mérkőzésre. Lehet, hogy ezt a módszert gyakrabban kellene alkalmaznunk?
Köstner Vilmos: Megérdemelten nyert a Vác a nagyon sokat hibázó és fegyelmezetlenül játszó csapatom ellen.