Már négy kör után elődöntős az ETO

2011. március 6. 14:01 © handball.hu

A Larvik tegnapi győzelmének köszönhetően a Győri ETO-nak elég lett volna egyetlen pontot is szereznie a Lipcse otthonában, hogy már a BL-középdöntő negyedik fordulója után biztos elődöntősként várhassa a folytatást. Ehelyett mindkét pontot bezsebelte.

Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. csoport, 4. forduló
HC Leipzig
24 (10)
29 (16)
Lipcse, Arena Leipzig, 4300 néző
Játékvezetők: Andrej Gouszko, Szjarhej Repkin (fehéroroszok)
Kiállítások: 0 perc Kiállítások: 4 perc

Közel öt percig volt gólképtelen a meccs nyitányán a házigazda, a csendet is csak Kudlacz értékesített büntetője törte meg. Az ETO kiváló védekezést mutatott, csak támadásban csúsztak be hibák, így a különbség egyelőre kicsi volt a két csapat között (12. perc: 2-4). Bradeanu mellett Görbicz, és az inkább a védőmukájáról híres Hornyák vette ki a részét a találatok szaporításából, a Lipcse helyzete pedig egyre rosszabbá vált (18. perc: 5-10). Kudlacz egymaga vette hátára az együttesét, a többiek mintha a pályán sem lettek volna, volt hát min idegeskednie Heine Jensennek. A félidő utolsó harmada egy kisebb győri hullámvölgyet hozott, amikor a hatgólos előny háromra is olvadhatott volna, de Mravíková jóvoltából helyreállt a rend. Félidőben: 10-16.

Azt az eddigi saját tapasztalatokból is tudhatta a Győr, hogy a második harminc perc sem lesz sétagalopp, mert a németek nem adják olcsón a bőrüket. Amint megérezték a magyarok gyengébb periódusát, éltek is vele, és a 42. percre háromra zárkóztak (17-20). Konkoly Csaba fejmosása után sem változott érdemben a kép, átütő fordulat nem történt. Kudlacz kilencedik találata után már csak kettő volt közte (49. perc: 20-22), de a legkritikusabb helyzetben jöttek a győri gólok (55. perc: 21-27). Görbicz góljainak száma már elérte, majd meg is haladta a tízet, az utolsó percek pedig már nem hoztak nagy izgalmakat. Végeredmény: 24-29.

Győzelmével a Győri ETO az utolsó két középdöntőbeli forduló eredményétől függetlenül már a Bajnokok Ligája legjobb négy csapata között van, csoportjában a Larvik HK-val együtt.