Loki, vagy Fradi? Loki!

2011. március 4. 17:48 © handball.hu

Az NB I. 20. fordulójában FTC nagyot küzdött Debrecenben, de alulmaradt. A Dunaújváros - Érd mérkőzésen bár az első félidő a vendégeké volt, a végén a hazaiak ünnepeltek. A harmadik találkozó késve kezdődött Szekszárdon, a két pontot elvitte a Veszprém.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 8 perc

Ha a csapatok a védekezést tették volna meg elsődleges feladatul a meccs előtt, ezúttal biztosan gyorsan csalódtak volna. A hatodik percben már 5-4-re állt a csata, és a kezdeti gólzápor később sem csillapodott. A hév egyik fél részéről sem akart csillapodni: bátrabbnál bátrabb kísérletek követték egymást, és unatkozni egyáltalán nem maradt idő. Bogdanovics vezetésével a lépéselőny folyamatosan a házigazdánál maradt, és bár a helyzeteknél sorra csúsztak be mindkét oldalon a technikai hibák, az első félidőt 16-15-re a Loki húzta be.

A szusszanásnyi pihenő után a vendéglátó tért vissza némileg frissebben, akinél a sérülése után visszatérő Bulath is beköszönt. A Fradira ráköszöntött a szokásos szindróma, mely a hétméteresek értékesítésének hiányosságaiban mutatkozik meg. Elek Gábor a 41. percben, 22-19-nél kért időt, ami után csapata szárnyakat kapott, és a 43. percben az egyenlítéstől már csak Kiss Éva menthette meg a DVSC-t. A túloldalon Tomori kozmetikázta az állást, és tartotta tűzközelben a társait (49. perc: 24-23). Ennek köszönhetően Zácsik egyenlített, majd az utolsó tíz percre egállal fordultak a riválisok.

A Debrecen nem tudni, pontosan honnan szívta magába az erőt, de pont a megfelelő periódusban tudott megújulni, és egy jó hajrával a végső szakaszra plusz néggyel fordulhatott (56. perc: 28-24). Innen már csak a hajdúságiak hibázhattak volna, ám nem tették meg ezt a szívességet a vetélytársuknak. Végeredmény: 29-26.