DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYaKTOAO' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST A váci lányok is összehozták! | handball.hu - kézilabda

A váci lányok is összehozták!

2011. február 13. 17:50 © handball.hu

Öt gólt kellett ledolgoznia a Vácnak a norvég Byåsen ellen ahhoz, hogy az EHF-kupa negyeddöntőjébe jusson. Az első félidőben már kilenccel vezettek a váciak, a meccs végére pedig hét maradt ebből, a Vác tehát továbbjutott!

EHF-kupa, 4. forduló, visszavágó
SYMA Váci NKSE
31 (16)
Byåsen HE
24 (7)
Vác, Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Radojko Brkic, Andrei Jusufhodzic (osztrákok)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 10 perc
Csodálatos, a szombatinál sokkal jobb játékkal lepte meg lelkes szurkolóit a Vác. Kirsner vezérletével már a 11. percre sikerült ledolgozni a felhalmozott hátrányt (6-1). Vasárnap azonban nem torpant meg itt a hazai csapat, tovább növelte előnyét, a norvégokat pedig állva hagyták. Az első félidő utolsó másodpercére Rédei-Soós alakította ki a mérkőzés addigi legnagyobb különbségét (16-7), így mehettek megérdemelt pihenőjükre a csapatok.

A második harminc perc is mesésen kezdődött, hiszen már az első gólnál megadatott a közönségnek, hogy rászámoljon a norvégokra. Rédei-Soós és Kirsner, valamint a kapuban Herr parádézott, s a 34. percben már tizenegy volt a különbség (20-9). Herrem, Svestad és Alstad révén azonban közelebb merészkedett a Byåsen (40. perc: 21-13), de Uhráková és Kirsner ismét megnyugtatta a szurkolókat csodagóljaival. A meccs utolsó tíz percében lassan-lassan faragtak hátrányukon a norvégok, míg Henriksen az 59. percben fel nem hozta csapatát mínusz hatra (29-23). Ekkor azonban újabb váci gól következett, és ezzel végleg eldőlt, hogy a SYMA Váci NKSE továbbjutott az EHF-kupa negyeddöntőjébe. Végeredmény: 31-24.

A negyeddöntő párosításait kedden sorsolják, a mérkőzésekre pedig a március 12-13-i, valamint a 19-20-i hétvégén kerül sor. A Vác lehetséges ellenfelei cikkünk alján találhatóak.