Félidőig tartotta magát Győrben az FTC

2011. január 30. 13:27 © handball.hu

A Győri ETO otthonában ezúttal a Ferencváros vendégeskedett, ahol bár az első félidő kiegyenlített erőviszonyokkal zajlott, ám a szünet után megint a papírforma érvényesült.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc

Több mint három percet kellett várnia a hazai szurkolóknak az első győri gólra, de akkor rögtön belendült a szekér, és 0-1-ről 3-1-re fordítottak Spiridonék. Az első ferencvárosi gólszerző, Zácsik többet rontott, majd büntetőt hagyott ki Lunde Haraldsennel szemben, de Szádvári hozta csapata helyzeteit (9. perc: 4-5). Abramovics védései is nagyon kellettek ehhez, aki szintén hétméterest fogott, méghozzá Görbicz második kísérletét. A játékrész közepén, 7-5-nél állt be a gyengélkedő Szucsánszki, és az ő találataival egyenlített a Fradi. A jobbszélsők, Mravíková és Kovacsicz mindketten komolyan kivették a részüket az eredmény alakulásából. A Győr megnyitott védelme ellen új támadási stratégiát kért Elek Gábor a lányaitól, akik szépen tartották magukat a bajnok otthonában (27. perc: 11-11), bár a szünet előtti hajtásból az ETO került előnybe. Félidőben: 13-11.

Görbicz és Gros munkálkodásának köszönhetően gyorsan megduplázták fórjukat a győriek, és egyre jobban előjött a tempóbeli különbség a két együttes között. A népligetiek a 40. perc után, 20-14-nél kihasználták az időkérési lehetőségüket, mielőtt már túl késő lett volna. Ez úgy látszott, bevált, hiszen az utolsó tíz percre fordulva mindössze öt maradt közte (23-18). Míg az egyik oldalon Kovacsicz Mónika, addig a másikon Gros mutatott ellenállhatatlan teljesítményt. Közben Amorim is rákapcsolt, és biztosította be triplájával csapatának a nyugodt végjáték lehetőségét (53. perc: 27-19). Ezt a nyugalmat már nem zavarta meg semmi, így a végén újra csak a Győri ETO ünnepelhetett. Végeredmény: 33-21.