A címvédő vár a svédekre

2010. december 18. 16:35 © handball.hu

Az Eb második elődöntőjében a két vendéglátó ország csapott össze. Norvégia az újabb címvédésre törekszik, míg az újra felfelé ívelő pályán mozgó Dánia bebizonyíthatta, hogy megint ott a helye a legjobbak között, de csak a TOP 4-ben.

IX. Nőikézilabda-Eb, elődöntő
Dánia
19 (10)
Norvégia
29 (14)
Dánia, Herning, MCH Multiarena, 12480 néző
Játékvezetők: Matija Gubica, Boris Milošević (horvátok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 4 perc

A 12500 fő befogadására alkalmas herningi aréna szinte teljesen megtelt a hazai csapat elődöntő találkozójára, és ahogy az már a dániai meccseken eddig is rendszeres volt az Eb-n, ezúttal is füttykoncerttel kísérte a közönség az ellenfél minden megmozdulását. Valóban, a mérkőzés elején nem is volt sem okuk, sem lehetőségük a tapsra, hiszen a csapatuk hat és fél perc alatt csak helyzetekig jutott, de találatig nem. Pytlicknek így hamarjában ki kellett kérnie az idejét. Thorsgaard nyitotta ezután a sort a nyolcadik percben, ekkor 1-5 lett az állás. A szövetségi kapitánynak igazán jó tanácsai lehettek, mert csapata kettőre olvasztotta a hátrányt (3-5). Mortensen hihetetlen megérzésekkel fogta ki a norvég hétmétereseket, javítva ezzel az eddig sem gyenge statisztikáját. Kolléganője, Lunde Haraldsen sem tétlenkedett a túlsó félen (18. perc: 6-8). A gyors kontrák most is bejöttek Norvégiának, és 7-12-nél Mortensen cserét kért. A több kihagyott helyzet ellenére is maradt négy gól a norvégok előnye a szünetre. Félidőben: 10-14.

A térfélcsere után a dánok is látványos támadásokkal vették fel a versenyt, de az előnyükből csak nem tudtak faragni. Nora Mörk több fontos szituációban vétett technikai hibát, de a társai hamar helyrehozták azokat (48. perc: 15-21). Sulland csapatba cserélése is jó húzás volt Hergeirssontól: az első félidőben kihagyott hetesek után végre úgy tűnt, megtalálták személyében a biztos kezű büntető-értékesítőt.Látszott az egész válogatotton, mennyire élvezik ezt az elődöntőt, miközben Dánia egyre csüggedtebben kezdett beletörődni (53. perc: 16-23). Skov tapasztalata és góljai már nem sokat segítettek, a szombat estére norvég örömünnep érlelődött. A dán szurkolók pedig már a találkozó vége előtt elkezdtek kiszivárogni a csarnokból… Végeredmény: 19-29.

A mérkőzés legjobbjai: Susan Thorsgaard (Dánia); Gro Hammerseng (Norvégia)

A másik elődöntőben:
Románia - Svédország 23-25

Norvégia elődöntőbeli sikere a svédekéhez hasonlóan szintén brazíliai repülőjegyet eredményezett, és a holnapi bronzmeccs győztese is mentesül a kvalifikációs megmérettetés alól.