Franciaország a legjobb tizenkettőben

2010. december 10. 18:05 © handball.hu

A D-csoport utolsó előtti mérkőzésén a szlovénok Franciaország ellen dönthették el, melyikük jut tovább a középdöntőbe Magyarország és Norvégia mellett. A franciák lettek a befutók.

IX. Nőikézilabda-Eb, D-csoport, 3. forduló
Franciaország
29 (15)
Szlovénia
19 (9)
Norvégia, Lillehammer, Håkons Hall, 5050 néző
Játékvezetők: Anamaria Duţă, Diana-Carmen Florescu (románok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 6 perc

A franciák kezdték jobban a meccset, és Signate vezetésével rövid idő alatt 4-1-es vezetésre tettek szert. A szlovénokon látszott, hogy az esélytelenek nyugalma nekik kedvezett, hiszen gyorsan nyomába eredtek ellenfelüknek, és 5-4-re zárkóztak. Ayglonék nem akarták még egyszer nehéz helyzetbe hozni magukat, de sok nehézségük akadt Szlovénia nyitott védelmével, valamint az egyre szebb akciók ellen való hatékony védekezéssel is. Az akarásuk viszont elismerendő volt, így ha izzadva is, de tartani tudták a nagyjából háromgólnyi különbséget. A játékrész végére még egy nagy hajrá belefért, így megnyugtató, 15-9-es eredménnyel zárták a félidőt.

Gros és Jericek a pauza után is folytatta a lövő repertoárjának bemutatását: az ETO örülhet, hogy előbbivel hároméves szerződést kötött, mert ez alapján a meccs alapján biztosan többen felfigyeltek rá. A franciák egyre sűrűbben folyamodtak kemény átlövésekhez, és az ellenfél a gyors kontráiknál sem mindig tudta tartani velük a lépést, így a 42. percre már tízre alakult a különbség (22-12). Úgy tűnt, szomszédaink ezt már nem bírják kezelni, és az előző két meccs fáradalma is most látszott kiütköződni rajtuk. Ennek ellenére tovább hajtottak, próbálták elérni, hogy minél tisztességesebb módon búcsúzzanak az Európa-bajnokságtól, miközben Krumbholz lányainak egy igazán önbizalom-növelő győzelemre volt szüksége a folytatáshoz. A végén még pár lerohanás is belefért nekik, miközben eldőlt, hogy Signate és Jericek gólpárbaját a szlovén játékos nyerte. Végeredmény: 29-19.

A mérkőzés legjobbjai: Mariama Signate (Franciaország); Nina Jericek (Szlovénia)