DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYQvfBBu' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Elrontotta a Békéscsaba | handball.hu - kézilabda

Elrontotta a Békéscsaba

2010. október 23. 17:35

Az EHF-kupa 2. fordulójában. A Békéscsaba kilencgólos előnnyel kezdte a második mérkőzését Ljubljanában, de sajnos ugyanennyivel ki is kapott ellenfelétől és kiesett. A Vác csapata itthon játszotta második mérkőzését a Gdynia ellen, sikerrel.

EHF-kupa, 2. forduló, 2. mérkőzés
RK Olimpija
31 (13)
Budapest Bank-Békéscsabai ENKSE
22 (11)
Ljubljana, Tivoli Sportcsarnok, 300 néző
Játékvezetők: Amer Konjičanin, Dino Konjičanin (bosnyákok)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 10 perc

Az eredmény alakulása: 2. perc: 0-1, 12. p.: 7-2, 23. p.: 11-6, 40. p.: 21-15, 46. p.: 24-17, 50. p.: 26-19.

Mintegy száz főnyi szurkoló kísérte el a lila-fehéreket az EHF Kupa szombat esti visszavágójára, amelyen végig bíztatta csapatát.

Az első gólt a vendégek dobták, majd a lendületesen játszó hazaiak a rutinos Pus irányításával 7-2-re fordítottak. A lila-fehérek mind védekezésben, mind támadásban sokat hibáztak, így tartotta négy-öt gólos előnyét a szlovén együttes. Mátéfi Eszter időt kért, ám ez sem segített, így a félidő hajrájáig tartotta biztos vezetését a hazai csapat. Az első játékrész hajrájában megnyugodtak a békéscsabai lányok és két gólra felzárkóztak.

Szünet után a szlovén csapat agresszív védekezésével és gyors támadásaival fokozatosan növelte előnyét. A 40. percben már hat góllal vezettek a házigazdák. A lila-fehérek rendkivül megilletődötten, kapkodva, sok hibával játszottak, amit kihasznált az ellenfél és az 50. percben már hét góllal vezetett. A hajrában nagy nyomást gyakorolt a vendégekre a hat válogatottat felvonultató ljubljanai együttes, amelyet idegileg nem bírtak a békéscsabaiak, így a lefújásig ledolgozták kilencgólos hátrányukat.

Mivel az első mérkőzésen 32-23-ra nyert a Békéscsaba, így összesítésben 54-54-re alakult az állás, ám az idegenben lőtt több góljával a szlovén csapat jutott az EHF Kupa harmadik fordulójába.

Mátéfi Eszter: Nem ezt vártuk, lényegesen jobb teljesítményre lett volna szükség a visszavágón. Sajnos az elképzeléseinket nem tudtuk megvalósítani.