Kieresztve is DVSC-pontok a nyitányon

2010. október 9. 19:30 © handball.hu

Óriási lelkesedéssel és komoly elvárásokkal érkezett meg a DVSC a BL főtáblájának küzdelmeire, ahol az első csoportmeccsen a Hypo NÖ-t látta vendégül. Habár hosszú ideig egy sima meccsnek ígérkezett ez, a végére megizzadva bár, de nyert a Loki.

Debrecen, Főnix Csarnok, 3500 néző
Játékvezetők: Ivan Pavićević, Miloš Ražnatović (montenegróiak)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 4 perc

Sokat nem kellett várni a Debrecen idei első BL-góljára, melyet alig pár másodperc után Bogdanovics lőtt a Hypo kapujába. Legnagyobb örömünkre a társai is gyorsan vették a ritmust, így az 5. perc végén, Kazai három találatával együtt már 5-1-re vezetett a Loki. A kilencedik perc elején Matuschkowitz edzőnek már ki is kellett kérnie az idejét, hiszen számukra igencsak ijesztő lehetett az addig szerzett mindössze egyetlen gól. Ezután némileg lendületbe került a vendég csapat, de szerencsére nem annyira, ami miatt a hazaiaknak aggódnia kellett volna (15. perc: 6-3). Ami a félelmeket illeti, erre a folytatásban sem akadt oka Csákiéknak, akik a 23. percre már igencsak tekintélyes, 10-4-es előnyt birtokoltak. Nascimento egymaga töltötte be a vezérszerepet együttesében, ám ez is csak azt jelentette, hogy a játékrészben esett hét osztrák gólból hármat írhatott. Félidőben: 13-7.

A pihenőről visszatérve a házigazdák vették nehezebben a ritmust, akik több mint öt percig nem tudták bevenni Szanko kapuját. Ezután viszont Csáki és Bogdanovics találataival visszaálíltották a harminc perc utáni gólkülönbséget (37. perc: 15-9). Sajnos a büntetők értékesítésében eddig csak hibázott a DVSC, és habár eddig ennek ellenére is tartani tudta a fórját, ezután 16-13-ra zárkózott fel hozzá az ellenfél. A hétméteres-értékesítéseknél Bulath törte meg az átkot, majd a kapuban Triffa jeleskedett, ám Cararo harmadik találatával a 45. percben már csak kettővel vezetett a Loki. Nascimento ezt az előnyt egyre csökkentette (17-16), ami után Köstner mester már csak az időkérés erejében bízhatott.

18-17-nél Kiss váltotta Triffát, ő eddig csak a büntetőknél kapott szerepet. Nascimento nem akart megtorpanni, és a 48. percben egyenlíteni tudott (18-18). A hazaiaknak ez volt az a pillanat, mikor valamit határozottan lépniük kellett azért, ha a két pontért harcban akartak maradni. Bulath és Juhász betalált, így az utolsó tíz percre kétgólos előnnyel érkezhettek a cívisvárosiak. Habár erőben egyik csapat sem kerekedett a másik fölé a hajrára, a lelki plusz nem a mi lányainknál volt. Az 58. percben a Hypo már az egyenlítésért támadhatott (21-20), ami noha akkor kimaradt, ám hamarosan Léránt már nem rontott (21-21). Bognár egy létfontosságú akciógólt szerzett, ami után osztrák időkérés jött, és még kereken egy percnyi játék. Ez pedig igazi debreceni játékot hozott, és a Loki számára izzasztó, ám biztató győzelmet. Végeredmény: 22-21.