Szekszárdon startolt a bajnokság

2010. szeptember 2. 18:48

Az UKSE Szekszárd - Győri Audi ETO KC mérkőzéssel kezdetét vette a 2010-2011-es hazai bajnokság. A több kulcsjátékosát is pihentető győri csapat félidőben tizenkettővel vezetett az újonc otthonában, a vége huszonegy gólos győzelem lett.

Piros lap: Fauszt

Fantasztikus hangulatban kezdődött a találkozó. A játékosok bemutatását követően Varga Jenő ügyvezető elnök valamennyi játékosnak, edzőnek, és segítőiknek emléklapot adott át az UKSE Szekszárd első NB I-es mérkőzése alkalmából.

A játékot a várakozásnak megfelelően az ETO kezdte jobban, de Fauszt révén hamarosan megszületett az első NB I-es szekszárdi gól (1. perc: 1-2). Az ezt követő percekben is a vendégek irányítottak, s jobbára ők szereztek gólokat, de a hálás közönség minden jó szekszárdi megmozdulást tapssal jutalmazott. Nem így a két játékvezetőt, akik a 17. percben kissé talán szigorúan piros lappal jutalmazták Fauszt megmozdulását. Ugyanakkor még a vendégszurkolókat is elismerésre késztette Szekerczés játéka, aki az első félidőben háromszor is megtréfálta a világ egyik legjobb, ha nem a legjobb kapusát, Pálingert. Persze nem érheti szó a többi szekszárdit sem, hiszen nagy odafigyeléssel igyekeztek megnehezíteni az ETO támadásait. Ezzel együtt az első játékrész vége felé közeledve megszületett a tízgólos különbség. Weigel időntúli szabaddobásból szerzett gólja zárta a félidőt, jó slusszpoénja volt ez az első harminc percnek.

A második félidőben mindkét edző sokat cserélt, bátran próbálgatta fiataljait. A cserebere közben az ETO fokozatosan tovább növelte előnyét, és a félidő közepe felé már húsz volt közte (43. perc: 13-33). A hátralévő percekben kicsit kiegyenlítettebb játék folyt a pályán, a közönség remekül szórakozott. A hazaiak egyre bátrabbak lettek, és végül sikerült 20 gól fölé kerülniük.

Igazi gálahangulat jellemezte a találkozót, ahol a kék-sárga gárda igyekezete egyelőre arra mindenképpen elegendő volt, hogy a közönség vastapssal jutalmazza a produkciót. A sportszerű hangulatot jól jellemezte az a momentum, amikor a győri szurkolók a hazai közönséggel együtt skandálta: „ Szekszárd, Szekszárd”.

Szekerczés játéka kellemes színfoltja volt a mérkőzésnek.

Kovács Jenő, vezetőedző: Csodálatos közönség, csodálatos csapat ellen, nagyon nagy küzdelem, jó meccs, számomra csodálatos helytállás.

Varga Jenő, ügyvezető elnök: 15 évvel ezelőtt erről álmodtunk néhányan. Örülök, hogy most sokan eljöttek megnézni, hogy az álom valóra vált. Gratulálok a csapatnak, és köszönöm mindenkinek, aki az elmúlt 15 évben megalapozta ezt a mai napot.