Európa kézilabda-fővárosa lehet Veszprém
2010. augusztus 26. 7:21
Sajtónapot tartott a Veszprém Barabás KC az arénában. Barabás Árpád bajnoki címről, Navracsics Tibor kézilabda-fővárosról álmodik.
Élvonaltól élvonalig
A klub névadó elnöke, Barabás Árpád köszöntőjében összefoglalta az 1966-ban alapított egyesület történetét, kiemelve a 70-es évek sikereit – a bajnoki címet és a két Magyar Kupa-győzelmet – és az 1986-os az élvonalbeli búcsút. Majd a 2002-es évre tekintett vissza, amikor is átvette a csapat irányítását.
– Úgy érzetük, hogy tudunk segíteni a klubon, s képesek vagyunk olyan körülményeket teremteni, amely a továbblépés lehetőségét nyújtja – emlékezett vissza az elnök, majd felelevenítette az élvonalig vezető utat. Mint mondta, az alakulat már 2007-ben kivívta az elsőosztálybeli szereplés lehetőségét, akkoriban azonban még nem találták ideálisnak a körülményeket a feljebb lépéshez.
Két évvel később az NB I/B-ben megszerzett második helyezéssel ismét kivívták a jogot a feljutásra, s ekkor már vállalták is a szereplést a honi elitben. A cél az első idényben a bennmaradás volt, amelyet sikerült is teljesíteni, sőt, csak egy „hajszállal” maradtak le a középmezőnyről.
„Lassú, de biztos meneteléssel a dobogóig”
– Az elmúlt évek tapasztalatival felvértezve, a 297-szeres válogatott Gyurka János vezetőedző tapasztalatával, a szponzori háttérrel és a város segítségével a következő években lassú, de biztos meneteléssel a dobogót, sőt – ki merem mondani –, a bajnoki címet célozzuk meg – fogalmazta meg az első hallásra merésznek tűnő célt Barabás Árpád, majd hozzátette, hogy rengeteg munka áll a VBKC előtt. Mint mondta, egy komplett szakmai stábnak kell dolgozni, hogy az álom valóra váljon, s Veszprém, illetve a saját dicsőségükre újra bajnokcsapatot ünnepelhessünk a királynék városában.
Az egyesület a jövőben még nagyobb hangsúlyt kíván fektetni az utánpótlás-nevelésre. Szeretnék, ha néhány év elteltével a saját nevelésű játékosok adnák a felnőtt alakulat gerincét. Ennek érdekében a tavalyi évben nyolc általános-, illetve középiskolával született megállapodás. A fiatalok képzését Kissné Cziráki Rita fogja irányítani, Barabásné Adony Szilvia koordinálása mellett.
A grémium szintén fontosnak tartja a szurkolók igényeinek kiszolgálását, s azon fognak dolgozni, hogy a nézőszám folyamatosan növekedjen. A célok elérése érdekében elnökség fog alakulni a csapat körül, s különböző civilszervezeteket is bevonnak a munkába.
„Veszprém Európa egyik kézilabda-fővárosa lehet”
Navracsics Tibor gyerekkora egyik meghatározó élményének titulálta az előd, Bakony Vegyész együttesének sikereit, a jelen alakulatát, illetve annak vezetését pedig az alábbi két szóval jellemezte.
– Akarat és polgári virtus. Ugyanis nem kis akarat kellett ahhoz, hogy valaki újraélesszen egy olyan, már-már halódó sportágat, amelynek nagy elődei vannak, hiszen az emberek az elődök sikereihez mérik a ma teljesítményét – szögezte le a miniszterelnök-helyettes.
– Az akarat azonban nem lett volna elégséges – tette hozzá –, ha nincs Barabás Árpád polgári virtusa, aki odaállt egy kezdeményezés mellé, s pénzt, idegrendszert, szabadidőt áldoz, hogy az együttes megmaradjon, felkapaszkodjon a legjobbak között. Sikeres üzletemberként kellő körültekintéssel, óvatossággal a közjó érdekében cselekszik, s nem csak a klubért, hanem Veszprém hírnevének öregbítéséért hoz áldozatokat. Értékelni kell, hogy van olyasvalaki, aki a közösségért áldoz, hogy Veszprém ott legyen a sporttérképen – méltatta a klub első emberének érdemeit a politikus.
– Bízom benne, hogy a Barabás KC az MKB-hoz hasonlóan eredményes lesz, s Veszprém a kézilabda magyarországi fővárosa lesz. Sőt, ha idővel szaporítani tudják a sikereket, akkor Európa egyik kézilabda-fővárosa lehet.
„Az egyesület sikere a város sikere is”
Porga Gyula sportügyekért is felelős alpolgármester lelkiismeret-furdalásáról beszélt, hiszen – mint mondta – a veszprémi sportegyesületek sokkal jobban teljesítenek, mint amennyi támogatásban részesülnek. Azonban azt is hozzátette, hogy a városvezetés ismeri az egyesületek gondjait, s tudják, hogy a kluboknak nem feltétlenül több pénzre, esetenként „csak” több odafigyelésre van szükségük.
– Örülök, hogy a tavalyi évben sikerült megállapodást kötnünk az oktatási intézményekkel, amely garanciája lehet az egyesült jövőképnek. Kívánom a csapatnak, hogy teljesítse a kitűzött célt, amelyhez minden segítséget meg fogok adni, hiszen az egyesület sikere a város sikere is – húzta alá a városvezető.
A sajtónap további részében Bognár András marketing-szakember ismertette részletesen a Veszprém Barabás KC terveit, majd kerekasztal-beszélgetések formájában lehetőség nyílt kötetlen eszmecserékre a gárda szakmai terveiről, a sportág helyzetéről, s a civil mozgalmakkal való együttműködésről.
Forrás: www.vehir.hu