Háromgólos győzelem a svédek ellen

2010. július 25. 10:35 © handball.hu

Az U20-as világbajnokság második középdöntő mérkőzésén a svéd válogatott ellen játszottak legjobbjaink. A félidei kétgólos előny után végül hárommal nyertek a magyar lányok.

XVII. U20-as világbajnokság, középdöntő, II. csoport, 2. forduló
Svédország U20
25 (14)
Magyarország U20
28 (16)
Dél-Korea, Kvangdzsu
Játékvezetők: Yalatima, Mamoudou (elefántcsontpartiak)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 2 perc

"Svédország junior válogatottja európai idő szerint ma délelőtt vereséget szenvedett az utolsó előtti középdöntőbeli meccsén Magyarország válogatottjától. Holnap pihenőnap lesz, majd kedden a svédek Spanyolország ellen lépnek pályára. Az elődöntőbe kerülés már elúszott, de ha megverik a spanyolokat akkor játszhatnak még a 7-8. helyekért" - írja a www.handboll.info.

A mérkőzés nagyon kiegyenlített volt az első félidőben, sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Svédország vezetett az első félidő elején és a második félidő első felében is, de aztán a magyarok fordítottak a mérkőzés vége felé, és ezzel megnyerték a meccset.

A mérkőzés alakulása 0-1, 1-2, 3-2, 4-3 (6. perc), 5-5 (10. perc). 6-7, 8-8, 8-10, 10-10, 12-14, 14-14, 14-16 (félidő), 16-16, 17-17 (35. perc), 18-17, 20-18, 20-20 (45. perc), 20-22, 22-23, 23-24, 24-25, 25-25 (55. perc), végeredmény: 25-28.

"Nem sikerült kihasználni helyzeteinket és sújtott bennünket néhány kiállítás is a második félidőben. Egész egyszerűen nem tudtunk ellenállni a végén. Ma mindhárom kapusunk pályára lépett, az első félidőben Johanna Bundsen és Filippa Idehn védett, a másodikban pedig Tove Kronqvist állt a kapuban, akinek sikerült egy hétméterest is hárítania, míg másik két büntetőt mellédobtak a magyarok" - összegzett Anna Rapp, a svédek szövetségi kapitánya a mérkőzés után.

Az edzőnő kiemelte még Hanna Jeppsont, aki nagyon jól védekezett, és Nathalie Hagmant, aki ma is a legtöbb találatot szerezte.