Svédországban is bajnokot avattak

2010. május 10. 7:33 © handball.hu

Negyedik egymást követő évben ugyanaz a két csapat játszotta a bajnoki döntőt Svédországban. Ezúttal a szakemberek a Skövdét tartották esélyesebbnek, és nem csak azért, mert az IK Sävehof épp ellene veszítette el tavaly ősszel a 2006 óta tartó veretlenségét.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 6 perc
A Skövde egyenletes, jó teljesítménnyel nyerte az alapszakaszt, húsz győzelemmel, egy-egy döntetlennel és vereséggel. A döntőbe jutáshoz viszont mindkét csapatnak öt-öt mérkőzésre volt szüksége: a Sävehof a Lugi HF, a Skövde és a Team Eslöv együttesén jutott túl 3-2-es győzelmi aránnyal, tehát mindenképpen dicséret illeti mindkét ellenfelét is.

Szombaton aztán megvédte bajnoki címét az IK Sävehof, amely a Malmöben lejátszott mérkőzésen 27-23-mal bizonyult jobbnak a Skövde csapatánál. 8-8-ig fej-fej mellett haladt a két együttes, majd az első félidő második felében előnyt szerzett az IK Sävehof (szünetben 15-10), amit a mérkőzés végéig meg is őrzött. Mindkét csapat játékába sok hiba csúszott, amit a nagy akarás számlájára lehet írni. A Skövde csapata 22 technikai hibát vétett...

Az év edzője: Magnus Frisk (Skövde HF)

Az év gólkirálynője, és egyben az év felfedezettje Jenny Alm (HF Kroppskultur Dam), a liga legértékesebb játékosa - a statisztikák alapján - a Skuru IK játékosa, Nathalie Hagman, míg a legjobb védő Sabina Jacobsen (Lugi HF) lett. Mindenesetre furcsa, hogy az év gólkirálynője és egyben az év felfedezettje nem kapott helyet az év csapatában...

A Skövde mérkőzésein volt a legtöbb néző, átlag 763.
A Skuru-lányok 148 perc kiállítást harcoltak ki, a bajnok Sävehof 68-at.

A tizenkét csapatos elsőosztály hat alakulatánál történt edzőváltás szezon közben, a Skuru IK trénere pedig a szezon után jelentette be távozását. A legérdekesebb csere a szebb napokat látott stockholmi Spårvägen csapatánál történt, hiszen a fiatal Christian Grönblad edzőt nem más, mint a Viborggal 2006-ban BL-t nyerő, korábban kétszer is svéd szövetségi kapitányként dolgozó Tomas Ryde váltotta. Jövőre több profi játékos is visszatér Dániából, ami szintén lendíthet a svéd női kézilabda fejlődésén.

A következő bajnoki idény 2010 szeptemberében kezdődik.