Székesfehérvárra látogat a Fradi

2010. április 28. 8:19

Szerdán 18 órakor a Ferencváros kézilabdacsapatát fogadja az Alcoa FKC együttese az NB I., Arany Ászok Rájátszás során az 5-8. helyért zajló csaták negyedik fordulójában.

NB I., Arany Ászok Rájátszás, középső ház, IV. forduló

Alcoa FKC - FTC
18.00 Székesfehérvár, Köfém Sportcsarnok
Vezeti: Kisfalvi István, Péli Sándor

Az első sorozat végén az FTC vezeti a mezőnyt négy szerzett és négy, alapszakaszból hozott ponttal, második a Dunaújváros, harmadik a Siófok, negyedik az Alcoa-Fehérvár KC. Meglepetés, hogy a Ferencváros ebben a csoportban küzd, miként az is, hogy a középcsoportban sem megy neki: az Újváros a Népligetben verte, és az Alcoa FKC is csupán két góllal maradt alul a fővárosban, és a Siófokot is éppen csak 34-32-re tudták legyűrni. Nem verhetetlen hát a csapat, amely sokáig első volt az egyenlők között.

"Ha a hátralévő három mérkőzésünket megnyerjük, felléphetünk akár az ötödik helyre is" - vélte Balássy Imre, a Köfém SC elnöke.

Tehát a fehérváriak már ma hozni szeretnék a két pontot. Erre esélyes a csapat, amely hazai pályán játszik, és vannak olyan kézilabdázói, akik, ha a sereg élére állnak, képesek győzelemre vinni az együttest. Neveket szándékosan nem írunk, sokan vannak ilyenek, de emeljük ki közülük Tilinger Tamarát, aki rendre kiemelkedőt nyújt. A Fradiban három, egykoron Fehérváron is megfordult játékos néz szembe a volt társakkal: Kenyeres, aki tagja volt az EHF-kupa-győztes csapatnak, valamint Emberovics és Pastrovics, akik szezon közben igazoltak oda.

A csapat edzőjét, Mihály Attilát arról kérdezték, mi dönthet az FKC javára?
- Ha csapatként működünk, és egyénileg is jó teljesítményt nyújtanak a játékosok, bárkit le tudunk győzni. Ma ehhez koncentráltan, fegyelmezetten kell tennie a dolgát mindenkinek.

- Mi a Fradi, és mi az Alcoa ereje?
- Mindkét együttes játékereje hasonló, a pillanatnyi forma lehet a döntő. Amelyik csapat jobban akarja a sikert, és kevesebbet hibázik, az nyerhet.

- Ez a hazai csapatra lesz igaz...?
- Úgy hiszem, igen, mert ha nem, nehéz perceket okozunk magunknak. A győzelem szándékával megyünk a pályára, mint ahogy tesszük azt mindenki ellen, és mindenhol!

Gyakorlatilag a fehérvári kitérő az, ami eldöntheti az FTC ötödik helyért folytatott harcát. Ha szerdán a zöld-fehérek nyernek az Alcoa otthonában, akkor a Siófok elleni hazai mérkőzésre van csak szükségük ahhoz, hogy ne függjön mástól az ötödik helyük. Az egész csapat bizakodik és győzni akar:

"Mindent meg fogunk tenni" - fogalmazott a mostanában jól játszó Bari Nagy Regina. "Egy kemény meccsre számítunk, ahol javítani kell a védekezésünkön. Elég gólt lövünk, úgy érzem, hogy a támadásban mutatott teljesítményünkkel nincs sok gond" - folytatta. "Fontos lesz, hogy kevesebb gólt kapjunk majd lerohanásból".

Ahogy a fiatal szélső, úgy a mostanában ugyancsak jól teljesítő Emberovics Míra sem számít könnyű találkozóra: "Nehéz lesz idegenben győzni a Fehérvár ellen. Muszáj lesz úgy játszanunk, olyan önbizalommal és akarással, mint ha hazai pályán szállnánk harcba. Reméljük, hogy sok Fradi szurkoló jön le Székesfehérvárra, és segít nekünk azzal, hogy megteremti a jól megszokott hangulatot nekünk.

Magáról a meccsről elmondta: "Nehéz mérkőzésre számítok, de bízom benne, hogy ismételten jobbak leszünk a Fehérvárnál - van mit javítanunk. Kevesebb hibával kell játszani, mint a múlt héten, vagy épp az utolsó fehérvári látogatásunk esetén, és akkor minden esélyünk meg van az idegenbeli két pont megszerzésére".