Nem vált előnyére az ETO-nak a finálé-rutin

2010. április 18. 15:30 © handball.hu

A hosszú BL-szezon megannyi csatája után nettó hatvan perce maradt a Győri ETO-nak, hogy a szurkolóinak és a benne kételkedőknek is bebizonyítsa, idén is ott a helye a döntőben. Az Oltchim azonban durván közbeszólt.

Bajnokok Ligája, elődöntő, 2. mérkőzés
CS Oltchim Rm. Vâlcea
24 (11)
20 (10)
Râmnicu Vâlcea, 2500 néző
Játékvezetők: Pedersen, Mortensen (dánok)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 8 perc

Egy Görbicz-bombának és egy Vérten-lerohanásnak köszönhetően kétgólos vendég-vezetéssel indult a BL-elődöntő visszavágója. Az ETO gyorsan összeszedte első emberhátrányos szituációját, de a két percet nagyszerűen kivédekezve maradt az előnye. Spiridon a játékvezetők szerint másodszorra Vizitiu ellen szabálytalankodott olyat, mely megrovást igényelt, így alig nyolc perc alatt már másodszorra kényszerült a kispadra. A 0-2-es nyitány viszont a 9. perc végére már 4-2-re fordult, de Görbicz és Bradeanu jó ütemű átlövéseivel újra egálra alakult az állás (13. perc: 4-4). A következő szakasz győri hibái ellenére is – Pálinger rossz hosszú indítása Vérten felé, majd Amorim két lövése közül az első Ungureanuban landolt, míg a második helyzetét belemenésre ítélték a bírók - a zöld-fehérek a 20. percben, Amorim találatával már két góllal vezettek (5-7). A románok szívósan küzdöttek, folyamatosan visszabillentették a számukra nem jó felé billenő mérleget, ám eljött az idő, hogy nekik is kevesebb játékossal kellett versenyben maradniuk. Persze sokat próbált csapatként ezeket a helyzeteket is megoldották, és a játékrész utolsó percében szerzett góllal hozták az első harminc percet. Félidőben: 11-10.

Ahogy az első játékrészt a vendégek, úgy a másodikat a hazaiak nyitották 2-0-lal. Habár a 13-10-es állás ijesztőnek tűnhetett, de a magyar csapat nem ijedt meg, hanem Mravíková és Görbicz góljaival felzárkózott, és így versenyben maradt, majd a 35. perc végén Amorim jóvoltából egyenlített. A meccs fonala azonban most úgy alakult, hogy a Győr kényszerült rendre felzárkózásra. A 42. percben, 16-13-nál megint egy kritikus ponton kellett a magyaroknak túllendülni, de Ungureanu a saját szempontjukból pont jókor volt ismét a helyzet magaslatán, és fogott két nagy ziccert. Simkutye a túloldalon nem rontott, és a valceai csarnokban erre már egyre diadalittasabb lett a szurkolók hangvétele. Ráadásként együttesük újabb büntetőhöz jutott, amit szerencsénkre Pálinger hárított. Ebben az időszakban a kölcsönös kapusbravúrok is az előnyben lévő alakulatnak kedveztek. Simkutye második találata törte meg a mindkét oldali gólcsendet, és itt nagyon okosnak kellett lennie Konkoly Csabának, hogy döntőbe juttassa tanácsaival lányait (47. perc: 18-13). A győri pauzának Kovacsics találta meg a nyitját, így az 50. percben az eredményjelzőn szereplő háromgólos hátrány nem tűnt ledolgozhatatlannak. Az viszont, hogy az emberelőnyt sem tudták a Rába-partiak a maguk javára fordítani, ellenben az ellenfél ezt a két percet 2-0-ra hozta, végzetessé vált. Nechita sorozatos találatai a 55. percre már 23-17-es Oltchim-vezetést hoztak, ami pedig már egyet jelentett a döntőbe váltott jeggyel. Az ETO-nak már csak annyi ideje maradt, hogy korrekt játékkal búcsúzzon az idei nemzetközi szerepléstől. A végén így is négygólos vereséggel búcsúzott a BL-elődöntő párbajából. Végeredmény: 24-20.

Az Oltchim fennállása legnagyobb sikerét aratva jutott a Viborg mellé a Bajnokok Ligája fináléjába.

Az első mérkőzésen: Győri Audi ETO KC - CS Oltchim Rm. Vâlcea 25-25
Összesítésben: 49-45, az Oltchim javára