"A lelkünknek is jót tett a győzelem"

2010. március 28. 0:09

A Lengyelországban zajló nemzetközi torna második játéknapján az U16-os válogatottunk az ukránok ellen aratott magabiztos győzelmet.

U16-os Válogatottak Nemzetközi Tornája

Ukrajna - Magyarország 30-37 (9-20)
Pyrzyce (Lengyelország), 150 néző
Vezette: Rajkiew, Tarczykow
Hétméteresek: 7/6, illetve 3/3
Kiállítások: 18, illetve 18 perc
Magyarország: Ferenczi – Schneider 2, Gaylhoffer 3, Szekerczés 6(2), Samu 3, Bárdi 5, Tóth 6
Csere: Bíró, Nagy (kapusok) Ivanics 2, Buzsáki 5, Gróz 4(1), Kamuti, Péterbencze, Szakál 1
Edző: Szarka Éva, Pádár Ildikó
Az ukránok legeredményesebb játékosa: Romakh 12(6)

Amíg a vezetőket egy csodálatos folyóparti kastélyba invitálták a rendezők, a lányok ezúttal is átmozgató edzéssel indították a napot. A foglalkozás jó hangulatban zajlott, az edzőknek sikerült átlendíteniük a társaságot az előző napi vereségen. Az ebédet követő pihenésre, gyúrásra azonban kevesebb ideje maradt a csapatnak, mint csütörtökön, hiszen az ukránokkal együtt Pyrzycébe kellett utazniuk. A nemzetközi torna második napi mérkőzéseire ugyanis a Goleniowtól 65 km-re lévő város csodaszép csarnokában került sor.

A magyarok tartottak a két rendkívül erős ukrán beállóstól, éppen ezért jól megszervezték védekezésüket. Nehezen született meg az első gól, Tóth elfutásával mi vezettünk. Mindkét gárda elsősorban biztonságra törekedett. Ezt követően néhány percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, továbbra sem esett sok gól (9. perc: 3-3). Ettől kezdve azonban már a támadások befejezésére is több figyelmet fordítottunk, s szép lassan előnyhöz jutottunk (15. perc: 5-9). A következő nyolc percben elsősorban lerohanásokból sorozatban lőtte góljait a magyar együttes, az ukránok nem tudták bevenni a remekül védő Ferenczi kapuját (23. perc: 5-17). A végjátékban is a mieink diktálták az iramot, így jelentős előnnyel zárták a félidőt (9-20).

A második játékrész elején némileg csökkent az iram, s hol egyik, hol a másik csapat játékosai lőttek gólt. Mindkét együttesben sokat cseréltek az edzők, láthatóan igyekeztek lehetőséget adni mindenkinek. Mindebből a magyarok jöttek ki jobban, és tartották előnyüket (43. perc: 16-27). Szakál szélről történő bejátszása Bárdinak jelezte, hogy felszabadultak a lányok, s hogy nincs veszélyben a győzelem. Ettől kezdve azonban őrült rohanás kezdődött, egyik csapat sem sokat törődött a védekezéssel. A flúgos futam igazából talán csak a közönségnek tetszett, hiszen potyogtak a gólok (55. perc: 25-36). A hajrában az ukránok fokozatosan faragták le hátrányukat, de csak csökkenteni tudták a különbséget. A magyar válogatott helyenként jó játékkal megérdemelten szerezte meg a győzelmet.

Szarka Éva: Az első félidőben két fontos taktikai elemet alkalmaztunk, és örülök, hogy gyakorlás nélkül mindkettőt jól megoldottuk. A második játékrészben mindenki lehetőséget kapott, és ekkor ezen volt a hangsúly. Éppen ezért összességében elégedett vagyok, és a lelkünknek is jót tett a győzelem.

Varga Jenő: Fantasztikus, ahogy keresik kegyeinket a vendéglátók, és emellett még győzelemmel is sikerült ékesíteni napunkat. Az eső ellenére is azt mondom, soha rosszabbat. Gratulálok a csapatnak!