Pontot mentett a Csaba

2010. február 3. 18:38

Békéscsaba – FTC rangadóval és további három találkozóval kezdődött el az NB I. tizenhatodik fordulója. A viharsarkiak vesztett állásból végül döntetlent értek el, míg a többi találkozón papírforma eredmény született.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 10 perc

A Békéscsaba és a Ferencváros találkozóján a Fradi kezdetekben megszerzett előnyét csupán a játék végére tudta behozni a Békéscsaba. Így óriási kitartással és küzdelemmel mentett meg az elveszni látszó pontok közül egyet a hazai csapat. A mérkőzés első félidejében számos ziccert hibáztak, és technikai hibát vétettek a lila-fehér lányok. A Ferencváros a megszerzett lehetőségekkel pontosan tudott élni, és az előnyt önbizalomra váltotta. A második félidőben a Békéscsaba támadójátéka valamelyest felerősödött, de amikor az eredmény kezdett szorossá válni, becsúsztak a döntő jelentőségű hibák. A lila-fehérek kitartását és küzdeni tudását igazolja a mérkőzés végén Cifra Anita góljával beállított végeredmény (25-25)

A handball.hu információi szerint a lefújás után egy üdítős palackkal fejbedobták a vendégek átlövőjét, Trufán Noémit, akit az eset után ápolni kellett.

Mátéfi Eszter, a Békéscsaba vezetőedzője a mérkőzést követően így kezdte nyilatkozatát:
A sírból hoztuk vissza ezt a mérkőzést. A meccs elején sok ziccert hibáztunk, kapkodtunk, és a Fradi háromgólos előnyre tett szert (2-5). Ezzel az önbizalommal és lelkesedéssel játszották végig a mérkőzést. Az első félidőben lőtt tizenegy góllal nem büszkélkedhetünk, és mindenképpen javítanunk kell a támadójátékunkon, ami már az előző, Székesfehérvár elleni találkozón sem ment túl jól. Tanulunk belőle, és javítani is fogjuk. A második félidőben próbáltunk többször is nyitott fallal védekezni, embert fogni. A legnagyobb különbség öt gól volt, és innen mégis csak sikerült visszahozni az egy pontot. Hozzá kell tennem, Patrovics Melinda leigazolása igazán sokat jelent a Ferencváros számára. A Debrecen elleni legutóbbi győzelmüket követően ugyanolyan lendületben tudták folytatni a bajnokságot. Ahhoz, hogy ilyen rangadón nyerni tudjunk, sokkal jobb egyéni teljesítményekre van szükség. A második félidőben a pályán mutatott küzdeni tudás, és az, hogy a csapat nem adta fel, az egy pont megszerzését eredményezte. Tanulságos meccs volt. Biztos vagyok benne, hogy a Magyar Kupa találkozón ismét egy nagyon szoros meccset fogunk játszani.

Elek Gábor, a Ferencváros trénere nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy csapata ezen a meccsen egy pontot elveszített.
Ha valaki a mérkőzés előtt látatlanban azt mondja, hogy ma döntetlent fogunk játszani Békéscsabán, akkor már Cserkeszőlőnél visszafordultam volna. A mai meccsen elvesztettünk egy pontot. Mégis büszke vagyok a csapatomra, mert a lelkesedésük és a hihetetlenül nagy harcolni tudásuk mutatkozott meg a játékban, mindez úgy, hogy a csapatban egy serdülő és két ifista játékos is van. Tisztelem a Békéscsabát, elmondhatom, hogy nagyon jó a viszony a két klub között. Remélem, hogy nem sértem meg őket, de ami itt a csarnokban történt, az nagyon csúnya volt, a Fradi pályát ilyesmiért három hétre bezárják.

Veszprém Barabás KCGyőri Audi ETO KC 21-36 (10-17)
Veszprém Aréna
Játékvezetők: Árokszállási Zoltán, Janáky Csaba
A Veszprém gólszerzői: Ábrahám Szilvia 7(2), Veszeli Judit 4(3), Gerstmár Renáta 3, Földes Kata 2, Szabadfi Ágnes 2, Földes Viktória 1, Mocsai Dorottya 1, Horváth Viktória 1
A Győr gólszerzői: Kovacsics Anikó 5(1), Deáki Dóra 5(2), Vérten Orsolya 5, Brădeanu Aurelia 4(2), Amorim Eduarda 4, Hornyák Ágnes 3, Spiridon Simona 3, Görbicz Anita 2(2), Mayer Szabina 2, Mravíková Katarina 2, Orbán Adrienn 1
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 9/7

DVSC-KORVEXSiófok KC 31-28 (15-14)
Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok
Játékvezetők: Herceg József, Wiedemann Viktor
A DVSC gólszerzői: Bognár Barbara 7(4), Kazai Anita 6, Bulath Anita 5, Lovrić Ivana 4, Borbás Rita 4, Slakta Petra 2, Szabó Valéria 2, Bogdanovic Annamária 1
A Siófok: Szepesi Ivett 8, Kovács Adrienn 4(2), Barna Éva 4, Valovics Nóra 3, Szűcs Viktória 2, Csuka Alexandra 2, Bloj Teodora 2, Nagy Renáta 1, Sterbik Andrea 1, Vasas Edina 1
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2

Kiskunhalas NKSE-BravotelAlcoa FKC 21-29 (15-17)
Kiskunhalasi Általános Művelődési Központ
Játékvezetők: Kisfalvi István, Péli Sándor
A Kiskunhalas gólszerzői: Kokas Viktória 5(1), Szűcs Nikolett 5, Szarka Adrienn 4, Csendes Edit 4(2), Juhász Dóra 1, Kárpáti Katalin 1, Papp Renáta 1
Az FehérvárKC gólszerzői: Vincze Melinda 10, Bernatavičiūtė Laima 6, Tilinger Tamara 5(1), Németh Krisztina 2, Kuhinkó Vivien 2, Kovács Angéla 2, Azari Fruzsina 1, Kaszás Ivett 1(1)
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 9/3, ill. 4/2