Az FCK nyerte a Dán Kupát

2010. január 2. 15:48 © handball.hu

A szokásosnál egy héttel később, január első hétvégéjén rendezték a Dán Kupa döntőjét, amelyben ezúttal az FCK és az Aarhus csatázott, s küzdelmes mérkőzés után végül Anja Andersenék nyerték a sorozatot.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 4 perc

Jól kezdett az Arhus; Karin Mortensen védéseivel, az ezekből indított támadásokkal valamint Sophie Okkels átlövéseivel már 4-2 re vezettek az 5. percben, majd három perccel később már 6-2-re. Anja Andersen sűrűn cserélgette a kapusait, hiszen Pedersen kezdett, őt három perc múlva Leganger váltotta, aztán ismét Pedersen védett. Ekkor belelendült az FCK, Amariei, Milanović és Riegelhuth is betalált.

Az aarhusi tréner, Morten Arvidsson időt kért, ám ez nem segített: kissé visszaestek a hazaiak, az FCK elment 13-9-re, s végül a félidő végén sikerült felzárkóznia az Aarhusnak. A félidőre 13-12-vel mentek az öltözőbe a csapatok.

A második félidő FCK-gólokkal indult, így újra sikerült elhúznia három találattal. Az ambiciózus Aarhus azonban nem hagyta magát, s újra feljött: először már csak egy-két góllal volt lemaradva, majd a 49. percben ki is tudott egyenlíteni (20-20).

Ez annyira meglepte a vendégeket, hogy az Aarhus átvette a vezetést (20-21, 21-22), miközben Mortensen és Leganger külön meccse folyt a pályán, ugyanis mindketten nagyszerűen védtek. Amikor 22-22 lett az állás, Riegelhuth büntetőt értékesített, míg a másik oldalon Leganger tündökölt.

Húsz másodperccel a vége előtt Mortensen ziccert fogott az aarhusi kapuban, csapata időt kért, s Arvidsson lehozta a kapust, Kviesgaard pedig kiharcolt egy büntetőt. Az időntúli hetest azonban Okkels kihagyta, vagy úgy is mondhatjuk, hogy Leganger védte, és ezzel az FCK hódította el a Dán Kupát.

A mérkőzés legjobbja Anne Sophie Okkels lett, aki hét gólt szerzett, és jól megoldotta klubot elhagyó Troelsen feladatát.