3(1)
2
Hétméteresek: 1/0 Hétméteresek: 6/3
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 10 perc
A franciák a 2006-os Eb-bronzérem óta egyik tornán sem szereztek érmet, még az előző, hazai rendezésű vb-n sem sikerült a legjobb négy csapat közé férkőzniük, így érthetően fokozott izgalmakkal és elégedettséggel várják a döntőt. Oroszország, mint az előző két világbajnokság győztese, jó pár pozitív és negatív finálé-tapasztalattal a háta mögött talán higgadtabban áll a feladat elé, de hamarosan minden kiderül...

A két csapat december 13-án mérte össze legutóbb az erejét a középdöntő-fordulóban, akkor egyetlen találattal Franciaország bizonyult jobbnak.

"Ha az első két csoportmérkőzésünket tekintjük, akkor meglepetés, hogy a döntőben vagyunk. A védelmünk azonban meccsről-meccsre fejlődött, így jutottunk végül idáig. Nincs különösebb taktikánk Oroszország ellen, de megpróbáljuk a 4+2-es védelmet hatékonyan alkalmazni ellenük. A győzelmünkre harminc százalék esélyt adok" - fogalmazott a helyszínen dolgozó egykori kapusfenomén, Valerie Nicolas a handball.hu érdeklődésére.

A „szervezők” ismét kitettek magukért, az utolsó mérkőzésre már a résztvevő nemzetek zászlaját sem húzták fel. A francia szurkolók bagettekkel felszerelkezve érkeztek a nagy csatába, melyekkel lelkesen hadonásztak már a himnuszuk alatt is, és később is volt rá okuk. Csapatuk a lerohanásoknak köszönhetően a hatodik percben már 4-2-re vezetett, és simán háromra nőhetett volna a fór, ha nem rontja el a támadást egy rossz passzal. 5-4-nél büntetőhöz jutott Oroszország, de Turej hibázott. Dmitrijeva Pineau-t igyekezett kizárni a francia támadásokból, de Muravjeva kiállításával vissza kellett húzódnia a falba, így Pineau újra szabadon garázdálkodhatott.

Posztnova találatával a 13. percben egyenlített csapata (6-6), Dmitrijeva harmadik és negyedik góljával pedig már vezetett is (15. perc: 6-8). A 7-10-es orosz vezetésnél aztán Krumbholznak is mondanivalója támadt, a helyzetkihasználásokat viszont ezután sem tudta együttese stabilizálni. A francia kapuból majdnem a félpályáig kirontó Leynaud szerencsétlenül ütközött saját csapattársával, Baudouinnal, aki ápolásra is szorult ez után a jelenet után. A válogatottak lassan lenyugodtak, és elkezdték a tőlük megszokott stabil védekezést, ami az esett gólok számán is megmutatkozott (25. perc: 10-12). Az orosz előny nemcsak hogy maradt, hanem tovább is nőtt (28. perc: 10-14), a félidőre ebből három maradt (11-14).

Jó öt perc kellett a franciáknak, míg egyre olvasztották hátrányukat (14-15), a fontos, és nagyon szükséges orosz gólhelyzeteket a következő időszakban Turej rendre kihagyta. Dmitrijeva viszont megállíthatatlan volt, és a kényes pillanatokban sem remegett meg a keze (40. perc: 15-17). Signate-ék pont akkor kerültek hullámvölgybe, mikor a leginkább oda kellett volna tenniük magukat, rengeteg helyzetet elherdáltak (44. perc: 15-19). Signate és Dembele góljaival újra felcsillant a remény, ráadásul emberelőnyhöz is jutott a gárdájuk, de így sem tudták megúszni kapott gól nélkül, miközben lőni nem tudtak.

Trefilov valamiért az első félidőben már egy hetest rontó, és most is gyengén muzsikáló Turejt állította oda a büntetőlövésre, aki ki is hagyta azt, majd nem sokkal ezután a következőt Dmitrijeva rontotta el. Ennek ellenére a 49. percben már 17-22-re vezetett Oroszország. A biztosabbnak tűnő vezetés azonban őket zavarta meg, és kezdtek el bizonytalankodni. A franciákban viszont még így sem volt meg a kellő akarat és átütő erő (54. perc: 20-24). Az oroszoknak az utolsó percekben már csak tartani kellett a kiharcolt előnyt, és fegyelmezetten várni az ünneplésre. Az utolsó percben Levinát úgy kellett letámogatni a pályáról, de a világbajnoki cím őt is kárpótolta minden fájdalomért. Végeredmény: 22-25.

5-4 Dmitrijeva
2 perc: Muravjeva
9-11 Dembele
2 perc: Kmirova
9-12 Posztnova
10-12 Signate
2 perc: Signate
10-13 Dmitrijeva
10-14 Kmirova
11-14 Signate
2 perc: Zsilinszkajtye