2
4
Hétméteresek: 4/3 Hétméteresek: 7/6
Kiállítások: 12 perc Kiállítások: 8 perc

A két elődöntős csapatot folyamatosan telő sportcsarnok fogadta Nancsingban: az összesen tizenháromezer fő befogadására képes sportcsarnokba végre elkezdték kiterelni a nézőket, és végül lassan szinte kevesebb lett az üres hely, mint a foglalt. A franciák nyitott védelemmel, míg a spanyolok 5-1-es figurával próbálták megakadályozni egymást a gólszerzésben, és valóban nem a rezgő hálók percei következtek. A tizedik percben mindössze 3-2-t mutatott az eredményjelző, a tizenhatodikban 7-4-et, miközben Spanyolországnak az akció-találatai hiányoztak nagyon (Martín két büntetője mellett egyedül Mangue tudott helyzetet értékesíteni).

Pineau-ék ezalatt két emberhátrányt is kibekkeltek, és az 5-1-esre visszahúzott védelmük is jól muzsikált (22. perc: 9-5). Mangue újabb találatai között egy újabb mezőnygól-gyártó jelentkezett a csapatából Begona Fernandez személyében, a 27. percre pedig 10-8-ra módosult az állás. A félidőre szintén maradt a kétgólos különbség (12-10).

Kemény játékkal folytatódott az elődöntő, ahol a spanyolok 16-15-re zárkóztak, de a gólszerző Mangue könyöke sínylette meg azt a támadást. Az ő kiválása látható zavarodottságot vitt együttesébe (41. perc: 19-15). Némi ápolás és kötözés után Mangue visszament a pályára, és a tőle megszokott módon egyáltalán nem kímélte magát. A tét miatti idegességet jól mutatja, hogy 20-16-nál mindkét oldalon rontott heteseket láthattunk. Az ibériaiak egyre jobban előre tolták védelmüket, ezzel kísérleteztek az ötgólos hátrány csökkentésére.

Ezzel több francia próbálkozást is passzívig húztak, viszont átlagosan nem lett vele nagyobb a hatékonyság (54. perc: 24-17), hiszen ahhoz támadásban is átütőbb erőt kellett volna képviselni. Ehhez a céltudatos francia válogatotthoz ezen a mérkőzésen nem tudott fejben felnőni a sokkal fásultabban és görcsösebben játszó Spanyolország. Hozzá kell tenni, hogy a szívvel ott sem volt gond, a végén még egy 4-0-s rohamot tudtak Mangue-ék hozni, de a végén a Szabó Edina támogatta Franciaország menetelt a döntőbe. Végeredmény: 27-23.