DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MY7D8LUD' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Igazán szép búcsú Szucsoutól | handball.hu - kézilabda

Igazán szép búcsú Szucsoutól

2009. december 17. 8:10 © handball.hu

A magyar válogatott egy igazán szép második félidei játékkal örvendeztette meg szurkolóit idei utolsó világbajnoki találkozóján, Ausztria ellen, és szerezte meg a torna kilencedik helyét. Köszönjük a szép pillanatokat, csak így tovább a jövőben is, lányok!

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 2 perc

Ezúttal a Kína ellen a combjára "medvepuszit" kapó, és azóta a lábát fájlaló Orbán Adrienn, illetve Triffa Ágnes nem lép pályára. Bemelegít viszont a többiekkel a több mérkőzést kihagyó Vérten Orsolya, s szerephez is jutott.

Lányainknak szüksége volt az alapos bemelegítésre, hiszen a mai nap az eddigiekhez képest sokkal hidegebb klíma fogadta őket a csarnokban. Az osztrákok a lehető legtovább az öltözőben maradtak, így vagy negyedórányi előnyben voltak a magyar játékosok. Az aréna felé közelítve, meglepődve láttuk az alig 3-4 fokos hőmérsékletben az utcán papucsban és rövidnadrágban közelítő dél-koreai válogatottat.

A meccs előtt egy kis kavarodás adódott, melyik csapat melyik kispadra telepedjen, de a félreértés gyorsan eloszlott, és indulhatott az összecsapás.

Vérten nemcsak hogy végre tudta ma vállalni a játékot, hanem szép egyéni akciót is mutatott be a mérkőzés elején, csapatunk második gólját szerezve ezzel, és a sor itt még csak kezdődött. Beállóból Spiridon segítette hatékonyan együttesét, miközben a magas magyar falat átlőtték az alacsonyabb osztrák lányok is (4-5). A labdaszerzésekre viszont jól tudtunk építkezni, főként ennek köszönhetően nőtt a 14. percre 5-9-re az előny. Müller tréner időkérés alatti szavai sokat jelentettek, hiszen Scheffknecht, Magelinskas és Spiridon találataival egyre zárkózott alakulata, és a 17. percben már az egyenlítésért támadhatott.

Az akció szerencsére kimaradt, utána pedig Zácsik és Bódi biztosította be újra a magyar vezetést. Herr Orsolya most is kiemelkedően végezte a feladatát, nem hiába hallottuk a szucsoui helyszínen végig jelen lévő lengyel kollégától, hogy Szucsou legjobb kapusa Herr és Ungureanu volt (23. perc: 10-14). Zácsik és Bulath mellett ezúttal Vérten is magára öltötte a gólgyáros szerepét. Engel vezéregyénisége sokat jelentett az osztrákoknak, akik továbbra sem hagyták magukat lerázni (28. perc: 14-16). Az ő hatodik találatával egy gólnyira jött fel ellenfelünk a játékrész utolsó percében, majd a következő támadást Herr bravúrosan hárította, Szucsánszki távoli bombájával pedig kialakult a 15-17-es félidei állás.

Ausztria a szusszanás alatt egészen biztosan olyan tanácsot kaphatott, hogy végre merjen más is lövésre vállalkozni, mint az eddigi összesen négy gólszerző, ennek ellenére sok változást nem láthattunk. A mi oldalunkon Tomori triplázott, és az 5-1-es védekezésünk is jól működött (17-22). Kovacsics biztos kézzel dobta a megítélt két hétméterest, és Bulath és Juhász az elcsent labdát is ügyesen tolta a becserélt második számú osztrák kapus, Schilk hálójába (41. perc: 18-27). Az előnyünk nem sokkal később már kétszámjegyűre dagadt, és még tovább nőtt, emellett a védelembe sem sok hiba csúszott (51. perc: 20-35). Tóth Tímea az utolsó mérkőzésre nemcsak hogy magára talált, hanem számolhatatlanul szórta is a találatokat. A végére némi védelmi lazulás belefért, ezt senki nem róhatta a csajok szemére. Csapatunk egy igazán önfeledt játékot mutathatott be a vb-től való búcsúzásként, ahol minden nevezett játékos pályára lépet, és a kapusokon kívül két kivétellel gólt is szerzett. Végeredmény: 25-41.

A magyar válogatott a 2009-es világbajnokságot öt megnyert mérkőzés mellett két döntetlennel és két vereséggel a tarsolyában a kilencedik helyen zárta. A csapat azonnal indul is hazafelé, ahová otthoni idő szerint reggel fél hatkor érkezik (Ferihegy, 2B terminál).