Dánia a legjobb ötben

2009. december 17. 14:35 © handball.hu

A világbajnokság TOP 5 csapata közé Dánia mellett Dél-Korea várt a bebocsátásra. Az első félidő alapján az előbbinek volt nagyobb esélye oda bejutni. A kilencgólos előnyük kettőre is olvadt, ennek ellenére sikerült győzelemre játszaniuk.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 2 perc

Repülőrajtot vett a dán csapat, a hetedik percben már 6-1-re állt neki a meccs. A koreai mester időkéréssel akarta elejét venni egy súlyosabb szituációnak, de újfent csak skandináv gól jött. Jung büntetőivel és Kim Chayoun góljaival aztán beindult az ázsiaiak szekere is, de még mindig csak döcögött az ellenféléhez képest (15. perc: 11-6). A dánokat az emberhátrány sem zavarta meg, védekezésük keménysége miatt viszont jópár hétméterest ítéltek meg ellenük (23. perc: 15-10). Augustesen hatodik találatával már 18-11-re vezetett együttese, Lee edző pedig már a tanácsadásra szánt időt ugye elhasználta. Kim Ona és Kim Chayoun góljai viszont megálljt parancsoltak a dán rohamnak (28. perc: 18-13). A félidőre 20-15-ös dán vezetést regisztrálhattunk.

Dél-Korea mélyrepülése tovább folytatódott: a megújulni nem képes válogatott a 37. percre már kilencgólo hátrányba került (25-16). Woo és Lee Seonmi gyors góljaira rögtön jött a válasz a másik térfélen (40. perc: 27-18). Tanulandó példa volt látni addig, mennyire tudtak a biztos vezetés mellett továbbra is a feladatukra koncentrálni a dán játékosok, és milyen kapusteljesítményt mutatott Pedersen, aki még ekkor is ziccereket fogott. 29-21 után viszont őket is elérte egy hullámvölgy, amiből nehezen találták a kiutat (54. perc: 31-29), és amit kilencgólos előnyüknél senki sem gondolt volna, újra elérhető lett az ötödik hely mindkét együttes számára. Troelsen újabb gólja után (33-30) Pytlick lányainak elég volt az idővel játszani, és ezt sikerrel meg is tették. Végeredmény: 33-31.

A dán lányoknak ezután az örömtánc következhetett a Rednex Cotton Eye Joe című számára, míg a dél-koreaiak egy kört alkotva hallgatták még hosszú perceken keresztül mestereik szavait.