Majdnem csúszott a banánhéj

2009. december 15. 12:00 © handball.hu

Magyarország utolsó középdöntő meccsét Kína ellen vívta. Az első félidő döcögősen indult, a szünetre kiharcolt négy-, majd hétgólos előny egyre olvadt, de végén a fejben erősebb csapatunk nyert, és játszhat Ausztriával a vb 9. helyéért.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 8 perc

Csapatunkból ezúttal a combját még mindig fájlaló Vérten, valamint Pastrovics nem lépett pályára.

A rendezők röpke másfél héttel a vb kezdete után lassan kezdenek észbe kapni, hogy nem ártana esetleg nézőket is szervezni a helyszínre, így a mai, Kína elleni összecsapást már nagyjából 1200-1300 fő kezdte el nézni a szucsoui arénában, és a meccs alatt ez a szám csak folyamatosan gyarapodott.

Lassan ezek a nézők arra is rájöttek, hogy a lelátón nemcsak ülni, hanem szurkolni is lehet. Bár erre egyelőre csak a hátrányban lévő csapatuk biztatásakor kerülhetett sor (7. perc: 3-1). Egyik együttes sem tudott felpörögni a találkozóra, az első gólok nagy része büntetők érvényesítéséből esett. A kínaiaknál Li Weiwei volt a húzóember, míg nálunk Tóth Timi, de ő is csak a hetesekből talált be. Az akciógólok hiánya lassan meg is tette a hatását, hiszen az ellenfelünk a 11. percben kiegyenlített (4-4), majd a következő kapura lövésnél mindenki tapsolt és sikongatott örömében – hiába, no, nem könnyű meglátni, mi is a gól, és mi nem az.

Hát, Sha Zhengven lövése a 13. percben az volt… Mátéfi Eszter időt is kért, kicserélgette pár belső emberét, a hatékonyság viszont a játék egyik elemében sem javult – leszámítva Herr Orsi védéseit (17. perc: 5-6). Innen 7-6-ra fordított a csapatunk, Li-ék folyamatosan visszazárkóztak, egészen a 25. percig (10-8). A kínai időkérés is a mi malmunkra hajtotta a vizet (27. perc: 12-8). Ami viszont igencsak rosszul jött, hogy emberhátrányból kétszer is betalált az ellenfelünk, ennek ellenére a félidőre maradt a négygólos előny (14-10).

Zácsik találataival, és szép, tudatos magyar védekezéssel zajlott tovább a meccs, ahol hat és fél percig Herr kapuja üres maradt (37. perc: 17-11). Ekkor újra jött egy rossz periódus, alig hat perc alatt mínusz hétről háromra zárkózott a hazai együttes (43. perc: 18-15), mikor is Kovacsics hétméteres-értékesítése után semmi sem jött lányainknak össze. A széria nem maradt abba, Li Weiwei lövésével a félidő közepére pedig már csak kettő maradt az előnyből (45. perc: 18-16). Ekkor csapatunk büntetőhöz jutott, miközben emellett kettős emberelőnyt is könyvelhettünk. 5-1-es védekezéssel ment a négy ellenfél játékos semlegesítése, ahol hol Szucsánszki, hol Bulath lépett ki zavaróba. Majd újabb hétméteres-lehetőség jött, Kovacsics pedig nem hibázott (47. perc: 20-16).

A folytatásban is rengeteg rontás következett, az ellenfél folyamatosan jött fel, ráadásul Szekeres kiállításával emberhátrányba kerültünk. Li a következő megítélt hétméterest belőtte (58. perc: 22-21). Újabb büntető következett, Kovacsics hozta a pontot. A hátralévő idővel jól kufárkodva, valamint Zácsik újabb duplájával pedig az együttesünk is a kettőt. Végeredmény: 25-21.

A magyar válogatott mai győzelmével csoport-ötödikként a kilencedik helyért lép pályára csütörtökön, az ellenfele Ausztria csapata lesz. Kína a középdöntő utolsó helyén végezve a vb 11. pozíciójáért mérkőzik ugyanazon a napon, Angolával szemben.

12-8 Szucsánszki
2 perc: Zhao Jiangchuan
13-8 Szucsánszki