DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MY5tbliZ' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Ellopták a pontunkat! | handball.hu - kézilabda

Ellopták a pontunkat!

2009. december 13. 12:29 © handball.hu

A magyar válogatott második középdöntő-meccsére a tegnap Norvégiát elverő Dél-Korea ellen került sor. Az első félidei hatgólos fór után a lányok engedték az ellenfelet felzárkózni, de a végén az elvesztett egy pontért nem csak ők voltak a felelősek...

Világbajnokság, II. középdöntő-csoport, 2. forduló
Dél-Korea
28 (11)
28 (17)
Kína, Szucsou, 140 néző
Játékvezetők: Bonaventura, Bonaventura (franciák)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 14 perc

Ezúttal a lábát még mindig fájlaló Vérten Orsi, valamint Triffa Ágnes a csapatunk kimaradói.

Határozottan pozitív támadókedvvel léptek pályára a lányok: röpke hét perc alatt Zácsik triplája mellett Bulath és Tomori is betalált, már csak a fürge ellenfél lábtempóját kellett volna pontosabban követni a védekezésben (10. perc: 4-6). Ami pusz meglepetés volt, hogy gyorsabban vezették az akciókat is, és ügyesen látták meg a réseket, ahová könnyű befutásokkal bejutottak (14. perc: 5-9). Zácsik továbbra is tarthatatlan maradt az alacsonyabb termetű koreaiaknak, hatodik gólja már hatgólos magyar vezetést jelentett (22. perc: 7-13). Ezután Szekeres Klára is megszerezte első vb-gólját, miközben Herr mellett a kapufa is velünk volt. Ezután egy-két kimaradt helyzet is belefért, Korea pedig hiába variálgatta a védőtaktikát (29. perc: 9-17). Félidőben: 11-17.

Hatgólos előnnyel a birtokában a magyar válogatottnak lassítani kellett volna a játékot. Ennek ellenére kidolgozatlan helyzetek jöttek, de Herr észnél volt, a hétméteressel és az eladott labdából induló ziccerel szemben viszont egymaga kevés. Lee-ék 12-19-ről 16-19-re zárkóztak. A spanyolok elleni meccset betegség miatt kihagyó Szucsánszki nem sokkal játékba állása után rögtön büntetőt értékesített. A koreaiak tovább érvényesítették akaratukat, így a 39. percben, 18-20-as állásnál Mátéfi Eszternek ki kellett kérnie idejét. Ezután kapuscsere is következett, és Pastrovics azonnal ziccert fogott. Bulath újabb bombája és Bódi gólja után jöhetett volna egy kis fellélegezés, mikor Zácsik egyedül futott ziccerbe, de a labda a kapufán csattant (47. perc: 19-23).

Ekkor viszont nagyon olyan dolog történt, amire egyáltalán nem volt szükségünk: Bulath és Zácsik is két-két percet kapott, de a hátrányban Szucsánszki és Juhász is gólt tudott szerezni (51. perc: 21-26). Kim Ona megtáltosodása mellett sorozatban vették el támadásban a francia bírónők a labdáinkat, Szucsánszkit pedig kiállították (56. perc: 26-27). A koreaiak ismét teljesen kitolták védőiket, és Woo Sunhee negyedik találatával 4-4 után először állt megint egálra a meccs (57. perc: 27-27). Az utolsó percre 28-28-cal fordult a meccs, a támadásunkat passzívra téve elvették a labdát, majd a huszonegy másodpercnyi koreai akciónál kiszórták Szucsánszkit, ennek ellenére Pastrovics döntetlenre mentette a meccset.