DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYhV0vB6' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Pontmentés, félkarú óriásként | handball.hu - kézilabda

Pontmentés, félkarú óriásként

2009. december 12. 16:00 © handball.hu

A spanyolok elleni vb-mérkőzésre Vérten és Szucsánszki nélkül a pályára kényszerülő magyar válogatott az első félidőt kétgólos hátránnyal zárta. A meccsen, ahol egyszer sem vezetett a csapatunk, végül sikerült pontot menteni.

Világbajnokság, II. középdöntő-csoport, 1. forduló
21 (8)
Spanyolország
21 (10)
Szucsou, 100 néző
Játékvezetők: Brunovský, Canda (szlovákok)
Piros lap: Juhász
Mégsem tudta vállalni csapatunk balszélsője, Vérten Orsolya a spanyolok elleni vb-mérkőzést, hiszen továbbra is fáj a meghúzódott lába. Szucsánszki Zita pedig sajnos influenzás, így 39 fokos lázzal fekszik a szállodában.

Barno San Martin két góljával startoltak ellenünk a spanyolok, de szerencsére jobban nem tudtak elhúzni. Az első büntetőnket Tóth Tímea kihagyta, Herr pedig az ellenfél elsőjét kifogta (9. perc: 2-3). A csapatok főként védekezésben jeleskedtek, de Fernandezék ezt is jobban csinálták (14. perc: 3-6). Ami még rosszabb, hogy támadásban a labdákat hibás passzok miatt sorozatosan elrontottuk, a kontrákból pedig gólok születtek (18. perc: 4-8). Amikor a spanyolok elkezdtek hibázni, el tudták csípni a pillanatokat lányaink, és a 24. percre 7-8-ra zárkóztak. 8-9-nél Herr egy égetően szükséges hetes-hárítással segítette társait. A 29. percben az egyik támadásunknál Tóth Tímea lövőkezét érte ütés, melynek csattanását a nézőtéren is hallani lehetett, ennek ellenére a szlovák bírópáros az ellenfélnek adta a labdát, Fernandez Molinos pedig nem rontotta el. Félidőben: 8-10.

Orbán és Zácsik találataival a 34. percre sikerült kiegyenlíteni (10-10), ezalatt Herrnek megint volt egy kifogott büntetője. A támadásaink rendre passzív ítéletig húzódtak, akkor pedig már csak a csoda segíthetett volna (43. perc: 12-15). A spanyolok a következő szakaszt folyamatos emberhátrányban töltötték, így lazult a védelmük, amit a magyarok szépen kihasználhattak volna, ha nem sújtják őket is kiállításokkal, ennek ellenére a bátrabb támadások hozták az eredményeket (49. perc: 16-17). Az egy-kétgólos hátrányt tudták a lányok tartani, és végig a levegőben lógott az egyenlítés, vagy akár a vezetés lehetősége is. Bulath negyedik góljával meg is érkezett az előbbi (53. perc: 18-18).

Az utóbbira is megvolt a lehetőség a következő magyar akciónál, de Bulath ellen belemenést fújt a két szlovák játékvezető. A következő három lehetőség is kimaradt, majd Juhász megkapta a harmadik kétperces kiállítását is. A védekező Bulathot leterítette az ellenfél. Az utolsó támadást 20-21-nél a kapus lehozatalával indítottuk, és Zácsik belőtte az egyenlítőt. Hat másodperce maradt Spanyolországnak, de neki már a kapuslecserélés sem segített. Végeredmény: 21-21.

7-8 Szabó
2 perc: Szekeres

12-15 Aguilar Diaz
2 perc: Benzal Andaloussi
13-15 Bulath
13-16 Pinedo Saenz
2 perc: Pinedo Saenz
14-16 Juhász
2 perc: Juhász
15-16 Juhász
2 perc: Cuadrado Dehesa
2 perc: Kovacsics
15-17 Martin Berenguer