Hatvan percig nem bírtuk

2009. december 9. 10:48 © handball.hu

A negyedik fordulóban Norvégia várt a magyar lányokra, akik jó ideig kiváló játékot mutatva az utolsó tíz percig partiban tudtak maradni, ám a végén 19-25-ös vereséget szenvedtek.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 0 perc
Tőlünk Pastrovics Melinda és Szekeres Klára, míg norvég résztől Renate Urne és Terese Pedersen a két kimaradó.

Bódi találatával, jó védekezéssel és több magyar helyzettel indult a meccs, ezek viszont kimaradtak, így nem tudtuk kihasználni az ellenfél lassabb ébredését. Norvégia pedig magához tért, és Riegelhuth vezetésével elkezdte a gólgyártást (9. perc: 2-4). A két litván játékvezető valószínűleg úgy döntött, hogy hétméteresekkel kell ezt az összecsapást eldönteni, olyan sűrűn ítélgettek büntetőt már az elejétől fogva. Az átlövőink bátran vállalkoztak, Herr Orsi bravúros védéseket mutatott be sorra, így a 17. percre 3-5-ről 6-5-re fordítottak a lányok. A norvégok gyorsan meglátták az akár csak egy egészen rövid időre adódó réseket a védelmünkön, és azonnal lecsaptak rá. Elég volt két gyors Nostvold-gól, és újra hátrányba került a csapat (24. perc: 8-9). Tomorinak ekkor semmi sem akart összejönni, Vértennek pedig a harmadik góljánál meghúzódott a lába, így kiállásra kényszerült. A félidőre egálra állt a mérkőzés (11-11).

Információink szerint Vérten Orsolya sérülése nem komoly, de szerencsére a másik lába húzódott meg, mint amivel nemrég problémája volt. A szélső szükség esetén visszaáll a pályára.

Magyar részről nagyszerűen alakult a folytatás, mikor is a norvégoknak kellett folyamatosan zárkózni (38. perc: 15-13). Öröm volt nézni válogatottunk védekezését, és azt a tüzet, amivel harcolt. Egyedül a beálló tartásával voltak nagy gondok, Loeke pedig nem az a játékos, aki a kínálkozó lehetőségeket túl sűrűn kihagyja (45. perc: 17-18). Herr Orsiról csak szuperlatívuszokban lehetett ezen a napon beszélni, és a büntetőre beálló Triffa is kifogta a lövést. A norvégok akaratát egyre nehezebb volt mégis visszafogni (52. perc: 18-21). Bulath egyik lövésénél összeütközött Haraldsennel, aki meglepően agresszíven reagált az esetre. A megnyitott védekezésünkön a legrosszabbkor törtek át Riegelhuthék, nekünk pedig most jött a bizonytalanság a támadásokba. A különbség növekedésével egyenes arányban fogyott ki a tűz a csapatból (59. perc: 18-25). A véghajrát jobban bíró norvégok megérdemelten nyertek 19-25-re.

Mint azt a mellettünk ülő norvég kamerások elmondták, a kétbeállós játékot csak nagyon vészhelyzetben szokta együttesük alkalmazni, és erre ma sor került. Ha más nem, ez biztosan dicséret a mi lányainknak, akik ma jó ideig kiváló játékot mutattak be az olimpiai bajnokkal szemben.