Kikapott a pánamerikai bajnok

2009. november 26. 21:10

Elkezdte magyarországi vb-felkészülését az argentin válogatott. A Váci NKSE együttese a keddi, osztrákok elleni győzelem után a pánamerikai bajnok ellen is győzelmet aratott.

Felkészülési mérkőzés

Váci NKSEArgentína 32-25 (15-10)
Vác, Városi Sportcsarnok, 400 néző
A Vác góllövői: Temes Bernadett 7(2), Vaszari Virág 6, Barján Bianka 5, Klivinyi Kinga 5, Borkowska Katalin 3, Baross Zsuzsa 2, Farkas Veronika 2, Gertsmár Szilvia 1, Mezei Tímea 1.

A nemzeti csapattal a kínai vb-re készülő Herr Orsolya és Tóth Tímea mellett a lábát továbbra is fájlaló Lucia Uhráková sem állhatott Németh András mesteredző rendelkezésére. A két nappal korábbihoz hasonló, mintegy 400 fős publikum előtt a pánamerikai bajnok vendégek kezdtek jobban, és az első tucat percben rendre vezettek is.

4-6-os állás után változott meg a helyzet: alig több, mint tíz perc alatt 12-7 lett immár a váciak javára. Ekkor Juhász Edina jó védései után eredményes kontrákat vezettek a váciak és Klivinyi Kinga, valamint Vaszari Virág találataival fordítottak. Az így kialakult különbség megmaradt a félidő végére is.

A folytatásban 17-11-et követően egyre több hiba csúszott be a hazaiak játékába, igaz, a különféle variációk kipróbálásán és az eddig kevesebb lehetőséget kapó játékosok szerepeltetésén volt a hangsúly. Időnként négy gólra felzárkózott az elég szürke kézilabdát produkáló dél-amerikai együttes, ám a hajrában ismét nőtt a különbség.

Németh András a két válogatott elleni mérkőzést a következőképpen értékelte: „Szakmailag mindenképpen hasznos volt a két megmérettetés, hiszen mindenki bőséges lehetőséget kapott a bizonyításra. Hosszú lesz a bajnoki szünet, így szükség van a játékban tartásra. Fontosnak tartjuk, hogy a város kézilabdaszurkolóit kiszolgáljuk és folyamatosan szinten tartsuk az érdeklődésüket.”

Alakul a Váci NKSE további felkészülési programja is: a tervek szerint december 2-án Székesfehérváron, egy hétre rá pedig a szlovákiai HK Slovan Vágsellye ellen idegenben lép pályára csapatunk.