Újfent itthon maradt a kupa

2009. november 21. 12:10 © handball.hu

A magyar válogatott a Pannon Kupa utolsó összecsapásán az elmúlt két meccsen szívósságáról megismert Lengyelország csapatával mérte össze erejét Győrben. Egy szoros első félidő után a végére szép játékkal búcsúztak a lányok a vb előtt a hazai közönségtől.

Kiállítások: 14 perc Kiállítások: 6 perc

A mérkőzés előtt Mátéfi Eszter szövetségi kapitány a handball.hu-nak elmondta: nemcsak a sérülés miatt az ukránok ellen is pihentetett Kovacsicsra és Vinczére nem számíthat, hanem Bogdanovics sem tudja ma társait segíteni. A Loki játékosának ugyanis bedagadt az ujja - a vizsgálatok szerint törés szerencsére nincs, csak bevérzés.

A lengyelek két játékost kénytelenek mellőzni: Wilamowska még az Ukrajna elleni mérkőzésen szenvedett enyhébb sérülést, míg Jacsczuknak vissza kellett térnie a német másodosztályú klubcsapatába.

A tegnapi villámrajthoz képest ezúttal jobban beragadt a fék a válogatottunknál, 0-2-ről indult számunkra így a meccs. Nehezen ébredtek a lányok, több gyengébb kísérlet következett, és a védők sem tudták megakadályozni, hogy a lengyel szélsőkhöz eljussanak a passzok, akik pedig nem akartak hibázni (11. perc: 3-6). Az időkérés után Orbánt Bódi váltotta, hátha ő nagyobb hatékonysággal tudja tartani Glent.

A hangya módra szorgoskodó ellenféllel szemben aztán egyre bátrabban vállalta az együttes az ütközéseket, és 4-8-ról 8-9-re csökkentette a hátrányt, aztán Szucsánszki először egyenlített, majd szerezte meg a már a vezetést jelentő találatot (26. perc: 10-9), innen pedig már csak nőtt az előny. Félidőben: 13-10.

Zácsik, Szucsánszki és Tomori jóvoltából az átlövésgólok percei következtek, a védőfal is jól működött (38. perc: 18-13). A lengyelek egyre pontatlanabbá váltak, és talán a frissességük is elszállt, Pielesztől várták a többiek a megoldást, ekkor egészen közönségszórakoztató játékot láthattunk (48. perc: 22-15). Byzdráék viszont továbbra sem adták fel a reményt, és gondoskodtak róla, hogy az utolsó percekben is legyen mit nézni a szurkolóknak (26-21). Orbán Adrienn igencsak belelendült a végére, igazán élvezte a játékot, Triffa hetest fogott, majd Tóth Kata negyedik gólja után joggal lehetett ünnepelni a Pannon Kupát egy 32-22-es sikerrel záró magyar válogatottat.