Újabb vásárhelyi fiaskó

2009. november 15. 19:45

A Hódmezővásárhely csapata a bajnokság 10. fordulójában Veszprémben vendégeskedett, ahol négygólos vereséget szenvedett az újonctól.

Kiállítások: 12 perc Kiállítások: 4 perc

Dankó Ervin, az ASA-Consolis HNKC megbízott vezetőedzője úgy vélekedett: az újonc Veszprémnek és csapatának is ötven–ötven százalék az esélye a sikerre. Sajnos ez a tétel – kis túlzással – csak az összecsapás startjáig volt igaz. Idegesen, kapkodva kezdtek a vásárhelyiek, akik Fülöp révén a 6. percben szerezték első góljukat. A házigazdák szorgalmasabban termeltek, 8. perc: 5–1. A folytatásban sem változott a játék képe, a helyzetek megvoltak, de Wolféknak semmi sem sikerült ezen a napon, a rossz lövésekből pedig indult és büntetett a Veszprém, 20. perc: 14–9. A különbség a szünetig tovább nőtt, hétre, 20–13. Az egyik legnagyobb gond az volt, hogy a beállós Ábrahámot és az átlövő Veszelit nem tudták tartani a Dankó-lányok, s kimaradt két hetes is.

A fordulás után kissé feltámadt az ASA-Consolis, a 40. percig háromegységnyit faragott hátrányából, 24–20. A Vásárhely erőltette a beállósjátékot, szinte minden labdával Fülöpöt keresték a társak – ami eljutott hozzá, azt általában belőtte. De a különbség újra hétre nőtt, 50. perc: 32–25. Az akarattal, az elszántsággal nem volt gond, de ezen a találkozón „el voltak átkozva" Kudorék: támadásban és védekezésben sem sikerült semmi. A vége 37–33 lett az újonc hazaiaknak. Ezzel a fiaskóval a HNKC végleg lemondhat a bajnokság előtt megfogalmazott merész célokról, az európai kupaszereplést jelentő 5. hely megszerzéséről.

Gyurka János: Ezzel a kezdéssel és játékkal nem volt kérdéses a második félidőben a mérkőzés végeredménye.
Dankó Ervin: Annyit hibáztunk, hogy saját magunkat vertük meg. A győzelmi kényszer „agyonnyomta" a csapatot, és az első 10 percben szinte eldőlt minden, azt követően már csak futottunk az eredmény után. Szégyelljük magunkat az eredmény miatt...