DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MY33lZjv' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Kapaszkodó FCK, csoportelső Krim | handball.hu - kézilabda

Kapaszkodó FCK, csoportelső Krim

2009. november 15. 13:47 © handball.hu

Újabb győzelmet szerzett, és ezzel életben tartotta a továbbjutási reményeket az FCK a Larvik ellen. A Krim hibátlan maradt az Aalborg ellen, és behozhatatlan előnye miatt megnyerte a csoportját, a Byåsen pedig elpáholta a Podravkát.

Farum Arena, 500 néző
Játékvezetők: Leifsson, Pálsson (izlandiak)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 2 perc
Az első félidő elején úgy tűnt, gólgazdag mérkőzést láthat a farumi közönség. Az FCK-nál Milanović, a Larviknál Mørk lődözte a gólokat. Andersen le is cserélte Legangert Pedersenre, ám a 18. perctől kezdve viszont – miután a norvég kapus újra visszaállt, – megállt a Larvik tudománya, és gólképtelenné vált. A dán csapat 7-7-ről ötgólos szériát gyártott és 12-7-tel fejezte be az első harminc percet.

A második játékrészben egy másik Larvik jött ki a pályára. Jørum Sulland jobbátlövőben új színt hozott együttesének, így tíz perc alatt lefaragta hátrányát a norvég csapat, és kiegyenlített. A következő percek azonban ismét a dánoké lettek, ismét elhúztak hárommal, és a megszerzett előnyt nem engedték ki a kezükből.

Az FCK-nak újra két klasszis kapusa van Leganger és Pedersen személyében, így esélye maradt arra, hogy továbbjussanak a csoportjukból a nyolcas középdöntőbe, ehhez azonban Volgográdban és Podgoricában bravúros játékra lesz szükségük.

Bajnokok Ligája, főtábla, D-csoport
1.Larvik HK Larvik HK430195-8966 pont
2.København Håndbold FCK Håndbold420295-98-34 pont
3.HK Dinamo-Szinara HK Dinamo Volgográd411295-84113 pont
4.ŽRK Budućnost ŽRK Budućnost T-Mobile411290-104-143 pont

B-csoport

Aalborg DHRK Krim Mercator 32-38 (16-20)
Aalborg
Játékvezetők: Gregorio Muro San José, Alfonso Rodríguez Murcia (spanyolok)
Az Aalborg góllövői: Bille 8, Boson 6, Mortensen 6(2), Torstenson 5, Batinić 3(1), Toveby 1, Jørgensen 1, Seglem 1, Wallter 1.
A Krim góllövői: Zácsik Szandra 9(5), Zrnec 8(3), Bodnyeva 5, Janković 5, Lekić 3, Vidic 3, Cvijić 2, Verheljuk 2, Mavsar 1.
Hétméteresek: 6/3; 8/8.
Kiállítások: 14 perc; 10 perc.
Piroslap: Tortenson (41. perc, harmadik kiállítás).

Zácsik húzóember volt
A Krim kezdte jobban a mérkőzést, amikor tíz perc alatt 7-3-ra húzott el. Grubišić a kapuban sima labdákat fogott, a másik oldalon Vojčić viszont sima labdákat engedett be. Blomquist hiába cserélte le hálóőrét, Søby sem tudott hozzátenni sokat, valamint Zácsik is kiváló átlövésgólokat lőtt és büntetőket értékesített, ezért újabb percek alatt öt-hatgólos előnyt kovácsoltak a vendégek.

A hazai csapat a szünet előtt tudott faragni a hátrányból, amikor a Grubišić teljesítménye visszaesett, így 16-20-as eredménnyel fordut a két együttes.

A második harminc percben sem maradtunk Zácsik-gólok nélkül, hiszen a magyar játékos két büntetőt és egy átlövést akasztott Vojčić és Søby kapujába. A félidő elején az Aalborg felébredt, Bille és Boson, a két szélső segítségével két gólra megközelítette ellenfelét a dán csapat. A Krim azonban visszavágott, Lekić és a jobbszélen a fiatal Vidic is elkapta a fonalat, amellyel ismét hatra duzzadt a szlovén előny (40. p.: 21-17).

Blomquist időkérése nem segített, és csak attól jöhetett fel a hazai gárda, hogy Stefanišin egy-két labdát elvétett. Eljött a csere ideje is, ismét Grubišić állt a kapuba, s a balszélen Zrnec növelte a különbséget indításgóljaival, majd Mavsar tette fel az i-re a pontot. Végül hat góllal nyert a Krim idegenben, és a pénzügyi nehézségekkel küzdő klub – eddig egyedüli BL-főtáblásként – megnyerte saját csoportját.

Bajnokok Ligája, főtábla, B-csoport
1.RK Krim Mercator RK Krim Mercator4400140-109318 pont
2.Metz Handball Metz Handball4112109-121-123 pont
3.Hypo NÖ Hypo NÖ4112113-120-72 pont *
4.Aalborg DH Aalborg DH4103116-128-122 pont
* Az EHF döntése alapján egypontos levonással sújtva.

A-csoport

Byåsen HERK Podravka Vegeta 34-23 (18-13)
Trondheim
Játékvezetők: Tetjana Rakityina, Irina Tkacsuk (ukránok)
A Byåsen góllövői: Toumi 7, Herrem 6, Alstad 5, Frafjord 4, Svestad 4, Zámorská 4(1), Wibe 1, G. Snorroeggen 1, Hårsaker 1, Lorentsen 1.
A Podravka góllövői: Pasičnik 8(6), Tatari 7(1), Kožnjak 2, Zebić 2, Gaće 2, Poljak 1, Šerić 1.
Hétméteresek: 1/1; 8/7.
Kiállítások: 2 perc; 8 perc.