Nem sikerült a Békéscsabának

2009. november 8. 16:35

A szombati első mérkőzés után, döntetlen állásról próbálta meg a Békéscsaba kiharcolni a továbbjutást az EHF-kupa harmadik fordulójában a spanyol Parc Sagunt ellen, ám a második félidőben lényegesen jobban játszó spanyolokkal szemben nem sikerült a bravúr.

EHF-kupa, 3. forduló, 2. mérkőzés
BM Parc Sagunt
26 (14)
Mondi-Békéscsabai ENKSE
24 (16)
Békéscsaba, Városi Sportcsarnok, 1500 néző
Játékvezetők: Aco Nikolov, Gjoko Kolevszki (macedónok)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 8 perc

Továbbjutott: A Parc Sagunt 56-54-es összesítéssel.

Végig fej-fej mellett haladt a két csapat, s a tegnapi döntetlen (30-30) után nyitott maradt a küzdelem mindkét fél számára. Az 1. félidőben a spanyolok vették kezükbe az irányítást, a Békéscsaba végig szorosan felzárkózott, majd a 16. percben egyenlítettek (9-9). A 21. percben már kétgólos előnyt szerzett a Békéscsaba (10-12), és egy újabb felzárkózást követően kétgólos magyar előnnyel zárult a félidő.

A második játékrész 21. percéig vezetett a Békéscsaba , majd a 21. percre elfogyott az előny (21-21). A 13. perctől a 27. percig nem tudott gólt szerezni a Békéscsaba, amit a rutinos nemzetközi csapat azonnal kihasznált, és a javára fordította a mérkőzést, ezzel megérdemelten kivívták a továbbjutást az EHF-kupában.

A mérkőzés eredményének alakulása:
1. félidő 1-0, 1-1, 2-1, 2-2, 3-2, 6. perc 3-3, 4-3, 5-3, 5-4, 10. perc 6-4, 7-4, 8-4, 8-5, 8-6, 8-7, 14. perc 8-8, 8-9, 9-9, 17. perc 9-10, 9-11, 10-11, 10-12, 11-12, 12-12, 13-12, 13-13, 13-14, 13-15, 14-15, 30. perc 14-16
2. félidő 14-17, 14-18, 6. perc 14-19, 15-19, 16-19, 17-19, 18-19, 18-20, 19-20, 13. perc 19-21, 20-21, 21. perc 21-21, 22-21, 23-21, 27. perc 24-21,24-22, 24-23, 25-23, 26-23, 26-24

Santiago De La Morena, a BM Parc Sagunt elnöke a mérkőzést követően elmondta, a klub gazdasági helyzetéből adódóan komoly kockázatot vállaltak a két mérkőzés Magyarországon való megrendezésével.

„Az első félidőben sok hibát vétettünk, és a védekezés is sokkal gyengébb volt. A két csapat között azt gondolom az döntött, hogy a Békéscsabának volt egy 15 perces szakasza, amikor nem tudott gólt lőni. El kell mondjam, a Békéscsaba fiatal csapat, és tudtuk, hogy nagyon jól szerepelnek a bajnokságban, ma a két csapat között az volt a különbség, hogy a meghatározó helyzetekben csapatunknak nem remegett meg a keze.”

A mérkőzést követő sajtótájékoztatón Milicia Danilovic, a két mérkőzés legeredményesebb játékosa (a két találkozón összesen 21 gólt szerzett) köszönetét fejezte ki csapata nevében a békéscsabai klubnak a sikeres rendezésért. Fiatal, tehetséges gárdának látják a Mondi-Békéscsabai ENKSE csapatát, s mivel még fiatalok, bízik abban, hogy hamarosan ismét találkoznak majd nemzetközi megmérettetésen.

Mátéfi Eszter hangsúlyozta, újonc csapatként elsődleges cél az volt az EHF-kupában, hogy minél több fordulót teljesítsenek a lányok.

„Sajnálom, hogy nem tudtunk továbbjutni, de nagyon nagy nemzetközi rutinnal rendelkező csapat győzött le minket. A mérkőzésen volt egy tízperces szakasz, amikor nem tudtunk gólt lőni, ez megpecsételte a sorsunkat, és az ellenfél ezt könyörtelenül kihasználta.”

Fülöp Csaba, az egyesület gazdasági vezetője mindenképpen jó döntésnek tartja, hogy a két mérkőzést Békéscsabán rendezték meg. Mindkét találkozót kiváló hangulat uralta, izgalmas, fordulatokban gazdag mérkőzést láthatott szombaton és vasárnap is a kilátogató 1500-1500 néző.