Nem hagyott kétséget a Loki

2009. november 1. 18:40

A hétvégi kupaforduló magyar érdekeltségű mérkőzései közül utolsóként a Debrecen mérkőzött meg a cseh Olomouc csapatával. Bakó Botond együttese bíztatónak tűnő tiznkét gólos előnnyel várja a visszavágót.

KEK, 3. forduló
DVSC-Aquaticum
39 (20)
DHK Zora Olomouc
27 (14)
Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok, 1000 néző
Játékvezetők: Zoran Naumovszki, Vaszil Csavdarov (macedónok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 14 perc

Vasárnap kora este bemutatkozott a DVSC-Aquaticum női kézilabdacsapata a nemzetközi porondon: a lokista lányok a cseh bajnokság egyik meghatározó csapatával, az Olomouccal meccseltek a Kupagyőztesek Európa Kupájának 3. fordulójában.

A találkozó elején fej fej mellett haladtak a csapatok, a várt Loki-henger késett, a 18. percben 4 gól volt a különbség (10–6), ám ez az előny sem nyugtatta meg a hazaiakat, sőt a csehek zárkóztak fel a folytatásban. Szerencsére a játékrész hajrája a DVSC-é volt, Mörtel, Csáki és Bulath irányításával megléptek a hajdúságiak a szünetre. A pihenőig 20 gólt dobtak és 14-et kaptak a debreceniek, az utóbbi szám azért volt bosszantó, mert több elkerülhető találatot is kaptak a piros-fehérek.

A második félidőben növelte a fordulatszámot a Lokomotív, és szép fokozatosan elhúzott; az 51. percben 10 gól volt a differencia a gárdák között (33–23). Ekkor Bulathék mellett Bogdanovics is jócskán kivette a részét a gólszerzésből A találkozó hajrájában férfias játék folyt a pályán, s a keménység több esetben is durvasággá csapott át a csehek részéről. A lokisták felvették a kesztyűt, s határozottan, de a sportszerűség határain belül „válaszoltak” a vendégeknek.

Az utolsó percekben felállva tapsolta a publikum a remekül küzdő cívisvárosiakat, s a csattanó sem maradt el, hiszen a legutolsó pillanatban Mörtel egy átlövésből szerzett góllal állította be a végeredményt. A 39–27-es eredmény azt jelenti, hogy a Loki 12 gólos előnnyel, azaz bizakodva várhatja a jövő heti, csehországi visszavágót.

Bakó Botond: – Fegyelmezetten, jól játszó csapatot sikerült legyőznünk. A nagy különbség ellenére nem lesz könnyű dolgunk a visszavágón.

Libor Marínek: – Tudtuk, hogy a Debrecen nagyon jó, veszélyes csapat, ennek ellenére a második félidő derekáig jól tartottuk magunkat, hiszen 6-7 gól volt a különbség, a végét azonban nem bírtuk. A visszavágón szeretnénk nyerni, de tudjuk, hogy a 12 gól ledolgozása szinte lehetetlen.

Forrás: haon.hu